„Pro letošní rok bylo na dotační tituly vyčleněno 667,3 milionu korun. Oproti loňskému roku z něj mohou zájemci získat o 134,1 milionu korun více než v loňském roce, kdy tato částka v rozpočtu činila 533,2 milionu korun,“ vyčíslila hejtmanka Ilona Mauritzová.

První dotační tituly byly vyhlášeny a spuštěny pro podávání žádostí od 3. a 10. ledna. „Jedná se o vybrané programy z oblasti Informatiky, Sociálních věcí, Školství, mládeže a tělovýchovy. Od 21. ledna byly otevřeny dotační programy z oblasti Kultury, památkové péče a cestovního ruchu a na konci ledna bude spuštěn program z oblasti Regionálního rozvoje. Poté budou postupně otevřeny i programy na podporu bezpečnosti a dobrovolných hasičů, z oblasti životního prostředí, zemědělství a ochrany přírody, spolkové činnosti a sportovců, kteří reprezentují Plzeňský kraj na mistrovství Evropy/světa v roce 2022,“ vyjmenovala mluvčí krajského úřadu Helena Frintová.

Autista Martin ze Stříbra se svými blízkými.
V sedmi letech nemluví, má pleny a jí rukama. Rodiče věří v genovou terapii

Konkrétní termíny spuštění podávání žádostí je možné sledovat na webu Plzeňského kraje. Na podání žádostí mají zájemci zhruba tři týdny až jeden měsíc od data jejich vypsání.