Dvanáct instalací předních českých audiovizuálních tvůrců navodí atmosféru lesa - tajuplného a kouzelného prostředí plného pohádkové atmosféry, fantazie, hry, světel, stínů a zvuků. Výstava za pečlivých hygienických a organizačních opatření bude v květnu přístupná vždy v úterý a čtvrtek od 14 do 18 hodin a v sobotu a neděli od 10 do 18 hodin.

„Celou expozici jsme pojali jako cestu, kterou se z reálného prostředí dostanete do různých lesních světů, z nichž každý má svůj příběh a atmosféru,” říká programový ředitel DEPO2015 Jan Štěpán. Podobně jako v příbězích Lewise Carrolla vstoupí návštěvníci do světa fantazie králičí norou, poté se například ocitnou na dně rybníka, objeví tajemství začarovaných tůněk či svítících programovatelných stromů, ovládnou kouzlo Ubrousku, prostři se, projdou magickou krajinou jako z Avatara nebo se ztratí v psychedelickém pralese. Děti navíc po příchodu dostanou magické hůlky, díky nimž budou moci oživovat různé části expozice a jednotlivé instalace.

Radislav Neubauer s návštěvnicí oslav Patricií Kraftovou, která přes 20 let pečovala o americké veterány.
Americký jeep z roku 1942 je rodinná láska, říká majitel

Výstava je určena jak dětem, tak i dospělým. „Protože ani v letošním roce nebude možné uskutečnit festival světla BLIK BLIK v jeho původní podobě v ulicích Plzně, představuje tato expozice jednu z mála příležitostí, jak u nás prezentovat světelné a audiovizuální umění od špičkových tvůrců,” uzavírá ředitel.

Zdroj: Youtube

Vstupenky budou k dostání on-line přes portál plzenskavstupenka.cz nebo na místě. Ke každé vstupence návštěvník nebo rodina dostane při odchodu z výstavy pytlíček s květinovou travní směsí, díky které si pak může vytvořit doma kousek přírody.

Výstava potrvá do 31. srpna 2021 a v dalších měsících je naplánováno rozšíření návštěvní doby. Po dalším rozvolnění se samostatnou součástí výstavy stane také rodinná úniková hra Zdrhni bábě!

Soudce Okresního soudu Klatovy Jaromír Veselý.
U soudu prožil půl století. Pamatuje i povinný sběr lnu či brambor

V DEPO2015 se pomalu rozbíhají i další akce. Od 11. května budou v úterý, čtvrtek a sobotu otevřeny obchody. Ve dnech, kdy bude otevřená recepce, si budou návštěvníci moci projít výstavu Ondřeje Vyhnánka Anima a každý den je přístupná venkovní stopovačka Industriální stezka. Poslední víkend v květnu se na nádvoří uskuteční designový prodejní MINT market.