Krajská metropole plánuje v příštím roce vydat z městské kasy 7,5 miliardy korun. Peníze poputují do řady oblastí a jsou určeny na provoz i investice. Na investice by mělo být vynaloženo celkem 2,17 miliardy korun, o rok dříve to bylo 2,5 miliardy. Na straně příjmů pak město počítá s 5,6 miliardy korun.

Částky plánovaných výdajů i příjmů jsou nižší než v roce 2020. Na sestavování rozpočtu se výrazným způsobem projevila letošní koronakrize. „Pro rok 2021 musíme počítat s příjmy nižšími téměř o 14 % oproti letošnímu roku, kdy tato položka v rozpočtu činila 6,51 miliardy. To je způsobeno výpadkem příjmu z daní kvůli koronavirové krizi, dále pak změnou slevy na daňového poplatníka a zrušením superhrubé mzdy,“ uvedl radní pro ekonomiku David Šlouf. V roce 2021 hodlá město pokračovat v už zahájených investičních akcích.

K největším stavebním investicím patří výstavba technologického centra TechTower na Světovaru. Do centra, které bude zaměřené na robotiku a umělou inteligenci, chce v příštím roce investovat 400 milionů korun. „K dalším velkým stavebním investicím patří revitalizace území mezi ulicemi Línskou a Kreuzmannovou v Zátiší, kde vzniká nová čtvrť s bytovými domy, jež budou ve vlastnictví města. Byty budou určeny pro občany žijící s hendikepem a pro mladé rodiny. V roce 2021 tam budeme investovat 159 milionů korun. Na odkanalizování Koterova jsme vyčlenili 156 milionů a 176 milionů korun budeme investovat do výstavby víceúčelové haly Krašovská,“ informoval dále Šlouf. Naplánovány jsou také investice do školství. Například 33. základní škola se dočká výměny oken i potrubí u bazénu za celkem 2,3 milionu korun. Pět milionů je dále připraveno na rekonstrukci školních sportovišť.

Rozdíl mezi příjmy a výdaji pokryje město v roce 2021 z Fondu rezerv a rozvoje.