„Oznamovatel policistovi sdělil, že jeho kolega z práce přinesl do zaměstnání dělostřeleckou munici, kterou mu chtěl ukázat. Do jedné plzeňské firmy v městské části Bory proto ihned vyjelo několik policejních hlídek, včetně pyrotechnika,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Podle policie přivezl starší muž ukázat do firmy dva dělostřelecké náboje, které našel při vyklízení sklepa. Policisté místo zajistili a vytyčili bezpečný perimetr, vzhledem k tomu, že se jednalo o venkovní prostor, nemusel být nikdo evakuován. „Pyrotechnik následně zjistil, že se naštěstí jedná o cvičnou munici a nehrozí tedy žádné nebezpečí výbuchu,“ dodala ke čtvrtečnímu výjezdu mluvčí.

V obci na jižním Plzeňsku zemřel třiasedmdesátiletý senior. V jeho bytě a sklepě nalezli policisté desítky zbraní.
Senior zemřel, v jeho bytě našli policisté malou zbrojnici

Upozornila rovněž na to, že s žádným předmětem připomínajícím munici, se nemá nijak manipulovat. „Nebezpečí tkví zejména v tom, že není zřejmé, v jakém stavu se nachází iniciační mechanismy. Některé mohou být vlivem času naprosto nefunkční, jiné se stanou časem maximálně citlivými na vnější podněty. Pokud kdekoliv naleznete předměty, u kterých budete mít podezření, že by se mohlo jednat o munici či její součást, veškerou činnost přerušte a přivolejte Policii České republiky. Porušením uvedených zásad může dojít k ohrožení života nebo zdraví osob,“ uzavřela Raindlová.