„Již před desítkami let u jezírka v Plasích tento čurající panáček stál, ale pak se ztratil. My jsme ho s kamarády našli a snažili jsme se ho získat. Dali jsme se také do opravy jezírka, které bylo v dezolátním stavu. Svépomocí jsme ho opravili, někdo věnoval finance, někdo přinesl materiál,“ uvedl jeden z nadšenců Vladislav Fejfar.

Panáček má zhruba sedmdesát centimetrů a od soboty je již plně funkční. Dle Fejfara mnozí lidé vzpomínají, že už kdysi v Plasích býval. „Místní nebo přespolní, kteří sem dojíždějí již desítky let, se pozastavují a říkají, že si ho pamatují. Panáček byl ale dlouho v dezolátním stavu a nefunkční. Nyní jsou lidé nadšení, že se vrátil. Řekl bych, že jde o drobnou kulturní památku města,“ dodal Fejfar.

Na sochu vzpomněl také Jaroslav Stehlík, který na nádraží pracoval. „V Plasích jsem byl od roku 1970. V té době byl panáček v provozu. Byl umístěn na okraji betonového bazénu, uprostřed něj byla ještě homole a z ní stříkal vodotrysk. Voda byla přivedena samospádem z nádrží umístěných v patře budovy vodárny. V roce 1994 jsem z Plas odešel, v zimě se přestalo vytápět, rozvody popraskaly a panáček dočural,“ řekl Stehlík.

Pak na několik let soška zmizela úplně, od soboty už je ale zpět v plné parádě.

Zadržením 34letého řidiče pod vlivem drog zakončili policisté honičku plzeňskými ulicemi a po dálnici D5. K jeho zpomalení použili i takzvaný PIT manévr, tedy řízený náraz do jeho vozidla.
K zastavení zdrogovaného řidiče použili policisté na dálnici řízený náraz