Nedomyšlené, zbytečné, drahé. I tato slova padala na adresu placeného parkování v Chebu. V centru města mají přibýt další ulice, kde nebude možné zdarma zaparkovat. Místním se to ale nelíbí. Svoje obavy nastínili představitelům Chebu na veřejné schůzi v Kulturním centru Svoboda.

„Nejsme spokojení s tím, že už teď zájem zcela evidentně převyšuje počet parkovacích míst,“ řekla obyvatelka Jakubské ulice Marcela Novotná. „Máme strach, že v této podobě budeme parkovací místa platit, a přesto nenajdeme ani jediné parkovací místo,“ dodala.

„Může se také stát, že parkovací místa zaberou firmy, které podnikají v okolí našeho bydliště,“ vysvětlila.

Na kartu, kterou si občan zakoupí, bude moct parkovat pouze v místě svého bydliště, nikde jinde. „Může se stát, že přijedu z práce domů a lidé z okolních bloků obsadí všechna parkovací místa,“ řekl zasmušile další z místních Ladislav Apoštol.

Představitelé města ale trvají na svém. Zpoplatněním parkování na starém městě donutí obyvatele i návštěvníky centra k efektivnějšímu využívání parkovacích míst.
Pokud by poptávka po kartách převyšovala nabídku, budou zastupitelé operativně situaci v dané lokalitě řešit.

Karta pro obyvatele vyjde na rok na 1 200 korun, za druhé auto zaplatí 2 400 korun. Podnikatele vyjde parkovací karta na 5 000 korun, stání pro další služební vozidlo přijde na 8 000 korun. 

(hel)