Tím, kdo střílel, byl o dva roky starší nájemník. Krátce po činu se sám šel udat na blízkou policejní služebnu a skončil za mřížemi.

Tragédie byla podle informací Deníku vyvrcholením sporů o nezaplacené nájemné. Obyvatel bytu dlouhodobě neplatil činži a správce mu nechal vyměnit zámek u dveří. Podle všeho netušil, že nájemníka v bytě na necelé tři dny uvěznil. Když dveře odemkl, ozvaly se tři výstřely.

„Měli jsme s ním společnou předsíňku, zámek byl vyměněn pouze u vchodových dveří, on sám měl uvnitř ještě trezorové, za kterými byla kuchyně a hlavní pokoj. Když domovník nechal v úterý vyměnit zámek, nevěděl, že je někdo uvnitř a že se nedostane ven," popisuje jádro konfliktu sousedka. Po třech dnech se správci domu ozval nájemník, že chce z bytu pustit ven.

„Když pan domovník přijel, říkal mi, že mu jde nabídnout, aby dluh za nájem uhradil splátkami, nebo se bude muset odstěhovat. Ještě jsem tam s domovníkem chtěla jít, abych mému sousedovi vyčinila, co blbne. Taky jsem mohla mít kulku v hlavě já, sousedka nesousedka," popisovala páteční momenty před vraždou jedna z nájemnic.

Odmítla, že by se domovník choval k nájemníkům nečestně nebo s ním byly jiné problémy. S mužem před dům dorazila i jeho dcera. „Mluvila jsem s ním před domem a ještě říkal, že pospíchá, že na něj v autě čeká," potvrdila sousedka. Po zprávě o otcově smrti se dcera zhroutila a museli se o ni postarat lékaři.

Když se z domu ozvaly rány, sousedé si nejdřív mysleli, že domovník bouchá na dveře, v té době ještě netušili, že šlo o smrtící výstřely. Střelec se poté sám vydal přiznat se policistům na nedalekou služebnu. „Kde vzal pistoli? Možná ji má legálně, je to bývalý sekuriťák," dodal jiný soused.

Policie případ vyšetřuje a zatím neuvedla bližší podrobnosti. Střelec byl údajně samotář a trochu podivín, který si rád četl, shodli se sousedé, nikdy s ním ale neměli žádný konflikt. „Nevím, kde se to v něm vzalo, podle mě to musel mít ráno nachystané a naplánované, jinak si jeho počínání nedokážu vysvětlit," dodala sousedka.

Střelci hrozí za vraždu až 18 let vězení, očekává se, že na něj o víkendu soud uvalí vazbu.