Šestatřicetiletý muž z Nymburska se na severní Plzeňsko vydal ozbrojený nelegálně drženou zbraní. Po jednom ze zdejších obyvatel požadoval, aby mu zprostředkoval setkání s bývalou družkou, kterou po rozchodu neustále pronásledoval a snažil se jí kontaktovat.

„Pod pohrůžkou namířené zbraně donutil tři osoby, aby se s ním vydaly na místo bydliště jeho bývalé družky. Tu zde nenašel, a tak se i se skupinkou osob vydal zpět k jejich domu," sdělila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Na cestě zpět si muže s pistolí všimla policejní hlídka, která ihned zakročila a podařilo se jí dostat civilisty do bezpečí. Ozbrojeného muže, který začal ohrožovat zbraní i sám sebe, ale musela zpacifikovat až přivolaná zásahová jednotka.

"Jeden ze zakročujících policistů začal s útočníkem komunikovat, aby odvedl pozornost od poškozených, a postavil se tak, aby stál mezi útočníkem a skupinkou osob. Do této pozice se přesunul i druhý policista, který osobám gestikulací naznačoval, aby ustoupily do bezpečí, kam se také přesunuly. Samotného muže zpacifikovala a zadržela až přivolaná zásahová jednotka," popsala vyhrocenou situaci policejní mluvčí.

Útočník z Nymubursky nyní čelí obvinění celkem ze šesti trestných činů, mezi které patří nebezpečné pronásledování, ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, vydírání či nedovoleného ozbrojování. V pondělí 10. srpna soud akceptoval návrh na vzetí obviněného do vazby.