„Na otevření se moc těším. Jsem rád hlavně za děti. Pro ty je samozřejmě nejlepší kamenný krám a když si botu vyzkouší na místě,“ říká Martin Veselý, majitel dětské obuvi v Plzni U Beránka.

„Dospělí lidé už mají obvykle vyzkoušené dvě, tři značky, co si rádi kupují. Ale dětem samozřejmě nohy pořád rostou, vyvíjejí se a je důležité, aby si je zkusily na místě. Může jim totiž začít padat klenba nebo jim nohy časem zploští. Na e-shopu mám sice všechny produkty popsané, z jakého jsou materiálu a podobně, ale vyzkoušení na místě je každopádně nejlepší. Ještěže už v pondělí otevřeme,“ vysvětluje dále Veselý, který dětskou obuv nabízí v Plzni na Klatovské třídě už deset let.

Už měsíc se podle něj prodávají jarní boty přes e-shop. Majitel obchodu si proto nemyslí, že by v pondělí obchod zažil velký nápor zákazníků. „Jarní obuv shání některé maminky už v lednu a hlavně pak v únoru a březnu, teď už je asi moc pozdě. Takže si nemyslím, že budou obchody s dětskou obuví zažívat nějaký velký boom. Výraznější nápor očekávám první dva, tři dny. Pak už to asi opadne," uvádí Veselý. "V prosinci nás sice na nějaký čas otevřeli, ale tržby jsme skoro žádné neměli, protože na prodej zimní obuvi už bylo pozdě. Ta se prodává v listopadu,“ říká dále. Na otevření se připravoval podle svých slov dlouho dopředu. V pátek před otevřením podrobil krám především poctivému úklidu. „Vysávám a pořádně uklízím. Doufám, že nás zase brzy nezavřou,“ dodává Veselý.