„Sestřička si vždycky lehla k tátovi pod deku, úplně nahatá a občas hodně křičela. Když jde k tátovi pod deku, vždycky si všechno svleče. Když od něj odejde z postele, on chodí vždycky na záchod. Viděl jsem ho, jak tam běží," řekl letos na jaře u výslechu v přítomnosti sociálního pracovníka a psychologa desetiletý Pavlík. Jeho sestru Marušku, které bylo na začátku roku teprve šest let, měl totiž v době od loňského podzimu do letošního jara pohlavně zneužívat její otčím Ladislav, s nímž žila matka dětí v jedné domácnosti v Sokolově.
Šestačtyřicetiletý muž, který pochází ze Stoda u Plzně, se kvůli tomu ocitl na lavici obžalovaných. Hrozí mu až dvanáct let za mřížemi.

„To, co je mi kladeno za vinu, se nestalo. Malá k nám chodila do postele, aby mi třeba řekla, co dělala. Vesměs byla oblečená, někdy přišla i nahá. S dětmi jsem měl přátelský vztah. S Maruškou jsme hráli různé hry, Člověče nebo jsme se lechtali, měla ke mně blízký vztah," řekl před soudem muž obžalovaný ze znásilnění.
Podle státního zástupce Martina Rykla však obžalovaný nejméně v jednom případě v obývacím pokoji dívenku osahával na intimních místech a nutil ji, aby mu držela a třela jeho pohlavní úd. „Dívka tak učinila, neboť on vůči ní vystupoval jako otec a ona byla zvyklá jej poslouchat," uvedl Rykl. Stejně jako bratra vyslechli policisté i šestiletou Marušku. Ta otčímovo jednání ukázala na panenkách. Jednu zvedla a čelem ji položila na druhou, naznačovala také, jak jedna panenka hladí druhou.

S matkou tří dětí žil Ladislav půl roku, právě po tuto dobu měl také dívenku zneužít. Problémy stejného charakteru měl navíc muž i v minulosti. V roce 2006 měl zneužít svou dceru. „Ona to nejdřív řekla, ale pak napsala dopis, že to tak není," pronesl muž před soudci. Kriminalisté jej vyšetřovali i v souvislosti s dalšími zneužitými holčičkami.

Soud pokračuje v dalších dnech.