Policisté hodinu po půlnoci projížděli Prešovskou ulicí, když ze Sedláčkovy zaslechly podezřelé zvuky. Do ulice se vydali, zvuk je dovedl až k rozbité výloze jednoho z obchodů. „Na místě nalezli muže, který se přiznal, že výlohu rozbil omylem. Vypověděl, že slavil narozeniny matky své přítelkyně, šel se projít a protože si potřeboval odpočinout, opřel se o skleněnou tabuli, která praskla. Na místo byl přivolán majitel obchodu, který se s mužem bez problémů dohodl na uhrazení škody," popisuje policejní mluvčí Hana Štefflová.
V tom okamžiku však kolem procházel 35letý opilý Plzeňan a začal se mísit do jejich hovoru. „Policistům vulgárně nadával, vinil je z poškození výlohy a vyhrožoval jim, že je vysvlékne z uniformy," pokračuje mluvčí.

Muž se nehodlal uklidnit, byl stále agresivnější, a tak jej policisté zpacifikovali. „S pouty na rukou putoval na protialkoholní záchytnou stanici. Za přestupek proti veřejnému pořádku, kdy neuposlechl výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci, mu hrozí uložení blokové pokuty do výše až pěti tisíc korun," dodává Štefflová.