Neuběhl ještě ani týden a kriminalisté na Chebsku řeší další případ zdařilých padělků 'pádesátieurovek'. Také v tomto případě se stal případ na tržnicí Svatý Kříž u Chebu a i tentokrát jimi chtěli zaplatit Němci.

„Muži ve věku 23 a 52 let měli opět na stejné tržnici na Svatém Kříži u Chebu udat do oběhu při placení ze zahraničí přivezené padělané bankovky v nominální hodnotě 50 euro," potvrdila Zuzana Týřová, policejní mluvčí.

Oba pánové tak měli z tržnice zajištěný odvoz, a to policejním autem přímo na oddělení. „Státnímu zástupci byl podán podnět k vydání návrhu na jejich vzetí do vazby. Na rozhodnutí si počkají v policejní cele," doplnila mluvčí.

Oba muži si zadělali na pěkný malér, v chládku mohou skončit až na osm let.

Jak policejní mluvčí Zuzana Týřová dodala, i v tomto případě zafungovala výborná spolupráce s kolegy s Německa. „Stejně jako v předchozích případech, kteří provedli v několika zemích SRN domovní prohlídky, při nichž byly nalezeny důkazy nasvědčující páchání jejich trestné činnosti," vysvětlila.

Podobný velký případ řešili kriminalisté na tržnici Svatý Kříž minulý týden. Past tam sklapla nad dvěma mladíky z Německa, kteří sedmnáctkrát zaplatili padělanou bankovkou. I tehdy měly nominální hodnotu 50 euro. A jak je možné, že jim to tak dlouho procházelo? Podle policistů šlo o velmi zdařilá falza.