Nemocnice v Plzeňském kraji se s rozvolňováním opatření proti koronaviru opět otevírají veřejnosti. Od pondělí 25. května tak budou moci lidé navštívit své blízké na některých odděleních Fakultní nemocnice (FN) v Plzni a v Psychiatrické nemocnici v Dobřanech. Zákaz návštěv platí do konce května v Nemocnicích Plzeňského kraje. I nadále je ale potřeba mít při vstupu do nemocnice zakrytá ústa a nos rouškou.

V areálu nemocnice na Lochotíně však veřejnost ani po pondělku nebude smět například na dětskou hematoonkologickou lůžkovou stanici nebo na jednotku intenzivní péče (JIP) neonatologického oddělení. Na Borech budou stále zakázány návštěvy například na anesteziologicko- resuscitačním oddělení, geriatrickém oddělení na Klinice infekčních nemocí a cestovní medicíny či na interním oddělení LDN. Přesný rozpis lidé najdou na webu FN Plzeň.

Ilustrační foto
Na první stupeň základních škol se vrátí necelá polovina žáků

„Návštěvníci se musí objednat u staniční sestry. Za jedním pacientem mohou přijít maximálně dva lidé a návštěva může trvat do 30 minut,“ uvedla mluvčí FN Gabriela Levorová.

Do Psychiatrické nemocnice v Dobřanech mohou přijít lidé pouze v návštěvních hodinách. „Kde je to možné, budou návštěvy probíhat venku. Návštěvy na oddělení jsou povolené maximálně dvěma osobám na pacienta po dobu 30 minut,“ informoval mluvčí nemocnice Libor Panoš.