Podle obžaloby se Šlais dopustil napomáhání sebevraždě své přítelkyně a podvodu, za což mu hrozí 5 až 12 let strávených za mřížemi. Šlaisova tehdejší, o dva roky mladší partnerka, se mu na začátku června 2010 v Plzni svěřila, že má v úmyslu spáchat sebevraždu. Zároveň ho požádala, aby jí s tím pomohl.

Šlais jí tak obstaral od známého chirurga léky, které jí také 15. června kolem 18 hodin předal. Žena si celé balení s obsahem 50 tablet rozpustila ve vodě a za přítomnosti Šlaise vypila. K dokonání sebevraždy naštěstí nedošlo, protože se poškozené udělalo velmi nevolno, měla bolesti, a proto požádala přítele, aby zavolal záchranku. Ten ji skutečně kolem půl deváté večer přivolal a poškozená skončila na Anesteziologicko-resuscitační klinice Fakultní nemocnice v Plzni kvůli otravě antidepresivy.

Žena přišla i o téměř 
70 tisíc korun kvůli podvodu, který má na svědomí rovněž její bývalý partner Šlais. „ V souvislosti s jejím rozhodnutím spáchat sebevraždu ženu přesvědčil, aby vypověděla svoji smlouvu o penzijním připojištění pod záminkou, že je to v zájmu zabezpečení jejích dětí. Šlais své partnerce tvrdil, že peníze po její smrti obdrží její dcery. Žena tak učinila, ale netušila, že odbytné z jejího penzijního připojištění ve výši 69 802 Kč si nechá Šlais zaslat na účet svého synovce, a pak je použije pro svoji potřebu. Až policie obžalovaného Šlaise najde, vsadí ho rovnou za mříže, kde vyčká dalšího jednání soudu.