Nafocení kalendáře včetně příprav trvalo něco přes měsíc. Během dvou týdnů bylo vyfoceno všech dvanáct fotografií a týden grafické úpravy a příprava k tisku.

Křtu se zúčastnilo dvanáct dívek, které jsou tvářemi kalendáře na příští rok. Jelikož je osvěta neustále třeba, bylo nutné veřejnost oslovit, upoutat a přilákat. Z toho důvodu zvolili tvůrci kalendáře jemné decentní akty žen z Tachovska a psů. „S výsledkem jsem spokojený. Hlavně budu spokojený, pokud se kalendář bude líbit co nejvíce lidem, poskytne útulku dostatečné peníze na jeho propagaci a pejsci se následně dostanou do správných rukou. Modelky bylo částečně těžké sehnat. Nejdříve jsem plánoval kalendář trošku odvážnější, což byl problém. Poté, když se trošku slevilo z požadavků, i když pro modelky to stále bylo odvážnější, tak už to bylo bez problémů, nakonec se ozvalo modelek mnohem více, než bylo potřeba," zhodnotil fotograf a autor Tomáš Motl.

Kalendář osloví nejen pejskaře, milovníky žen, ale spoustu lidí z veřejnosti, kterým není lhostejná péče o pejsky v útulku a zviditelní je.  S focením pomohla i Petra Fürstová z Plané: „S fotografem Tomášem Motlem jsme se znali už dřív. Moje maminka viděla článek o tom, že v útulku shání modelky pro nafocení kalendáře pro útulek. Tak mi to hned říkala, ať se mu ozvu, takže jsem mu napsala sama. Bylo to skvělé. Fotila jsem s pejskem Bíglušou z útulku a byl to zážitek.  Chvíli neposlouchal, ale ty dvě fotky, co jsme nafotili se povedly ."

Při focení bylo veselo. „Spolupráce s pejsky byla perfektní, když máte dost úplatků, tak poslouchají skoro všichni. Měl jsem zde pejsky, kteří poslouchají na slovo a nehnou se z místa dokud nedostanou povel, tak i pejsky, kteří potřebují více času na prozkoumání místa a poté jsou klidní a spokojení. Nejveselejší focení bylo s Petrou a Bigušou. Ten nechtěl ani chvilku posedět u modelky a stále si sedal vedle mě k fotoaparátu a nebo na sedačku. Nakonec se vše podařilo," povyprávěl Motl.