„Moc nadšený z toho nejsem. Samozřejmě, hrát se dá skoro s každým, ale když mám být upřímný, nikdo z nás Šachtar nechtěl, ale jako naschvál jsme ho dostali," reagoval na výsledek losování vyřazovací části Evropské ligy záložník Viktorie Plzeň Milan Petržela.

Co vám o síle soupeře napověděly jeho výsledky ve skupině Ligy mistrů?
S klukama jsme na podzim sledovali i výsledky dalších skupin Ligy mistrů,mezi nimi i zápasy Šachtaru Doněck. Ty nám především napověděly, že utkání, která nás se Šachtarem čekají, nebudou žádná legrace. Trenér bude muset vymyslet účinnou taktiku a my se se sílou soupeře budeme už muset nějak porvat. Los je bohužel daný, s tím už nic neuděláme.

Jaká jména soupeřů padala v kabině ještě před losováním?
Skloňovala se různá jména, například Limba (Limberský) chtěl Tottenham, protože tam dříve působil, já jsem chtěl Frankfurt nebo Salcburk. Padala další jména, ale přiznám se, že Šachtar Doněck tam mezi nimi určitě nebyl. To si nepřál nikdo.

Nezávidíte tak trochu soupeře Liberci, který dostal nizozemský Alkmaar?
Nezávidíme, oni to také nebudou mít lehké. Mezi nejlepšími 32 týmy Evropské ligy už slabé soupeře nenajdete.

Jak vidíte šance Viktorie před utkáním se Šachtarem?
V první řadě šance umírá poslední (usměje se). Šachtar je favorit, ale my nic dopředu nevzdáváme a neříkáme, že je to jasné. Půjdeme do toho naplno a uvidí se, kdo postoupí.

Dá se síla Šachtaru Doněck porovnat se sílou soupeřů z Evropské ligy, na které jste ve vyřazovací části narazili v minulých dvou letech, například Schalke 04 nebo Neapol?
Jedno mají společné, všechno jsou to silná mužstva s výjimečnými fotbalisty, s propracovanou taktikou. I když ukrajinská liga není mediálně sledovaná jako bundesliga nebo italská liga, je to velice kvalitní soutěž, o čemž svědčí výsledky Šachtaru, který hraje pravidelně Ligu mistrů.