Tato oblíbená západočeská soutěž startuje v sobotu v Horažďovicích na náměstí a 139 přihlášených posádek čeká osm rychlostních zkoušek.

„Vzhledem k tomu, že je to poslední soutěž před evropskou Barum Czech rally Zlín, zamíří sem i několik posádek, které nebodují do mistrovství ČR ve sprintrallye," uvedl Miroslav Žitník ml. z tiskového střediska rallye.

Neměli by chybět Jaromír Tarabus, Jaroslav Orsák nebo Antonín Tlusťák na vozech Škoda Fabia S2000. Ford Fiesta R5 představí Roman Odložilík, produkční Mitsubishi Martin Hudec nebo Petr Hozák. Ze zájemců o mistrovské body budou nejvýše pomýšlet Jan Sýkora se Škodou Fabia S2000, Karel Trněný se Škodou Fabia WRC nebo Jaromír Tomaštík se Subaru Impreza WRC. Chybět nebude ani několikanásobný mistr Německa Mattias Kahle se Škodou Fabia WRC. Zajímavou premiéru představí Tomáš Kůrka, když usedne do Mini JCW 1.6 WRC.

Zajímavá konkurence se sejde i v kategorii dvoukolek. Favoritem je Jan Černý s Peugeotem 208 R2, chybět nebudou rychlé Renaulty Josefa Petáka a Patrika Rujbra. Se Škodou Fabia se představí světový rekordman František Markvart, který dosud nevynechal ani jedinou pačejovskou rallye. V kategorii historických automobilů je do role největšího favorita pasován Jiří Kalista se Subaru Legacy. Také Pohár ČR nabízí zajímavou konkurenci. O přední příčky budou bojovat Jiří Hladík se Suzuki Swift, Miroslav Jirsa s Renaultem Clio R3 nebo třeba David Kovář se Škodou Felicia. l Heřman na favoritu. Nebudou chybět ani legendární Jindřich Štolfa nebo Ladislav Kopelent.

HARMONOGRAM

PÁTEK 8. SRPNA

Předstartovní show – Horažďovice náměstí – 18.00 – 22.00

SOBOTA 9. SRPNA

Start – Horažďovice, náměstí – 8.30

RZ 1 Strážovice – Nehodív – 8.50

RZ 2 Čečelovice – Čečelovice – 9.30

RZ 3 Komušín – Horažďovice Předměstí – 11.30

RZ 4 Třebohostice – Leskovice – 11.55

RZ 5 Strážovice – Nehodív – 12.55

RZ 6 Čečelovice – Čečelovice – 13.35

RZ 7 Komušín – Horažďovice Předměstí – 15.35

RZ 8 Třebohostice – Leskovice – 16.00

Cíl – Horažďovice, náměstí 16.40

Více informací o rychlostních zkouškách a diváckých místech si přečtete v pátečním vydání Klatovského deníku.