Hon byl okamžitě ukončen a pro zraněného myslivce letěl do Sulislavi vrtulník letecké záchranné služby. „Při vědomí byl muž letecky transportován na emergency do Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně,“ informovala mluvčí záchranné služby Veronika Albrechtová. Přes veškerou péči lékařů však muž později v nemocnici svým zraněním podlehl.

Podle policie byl muž poraněn loveckou zbraní. Střelcem měl být dvaačtyřicetiletý kolega. „Zbraň byla na místě zajištěna,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Policisté provedli u střelce dechovou zkoušku, ta ale byla negativní, myslivec žádný alkohol před honem nepil. „Případ je nadále v šetření, policisté zjišťují podmínky za jakých okolností k události došlo,“ sdělila dále policejní mluvčí s tím, že bude rovněž nařízena soudní pitva. Vyšetřovatelé čin kvalifikují jako usmrcení z nedbalosti.

Tragická událost se stala v rámci celorepublikové soutěže Klubu chovatelů jezevčíků.

Klubová honičská soutěž, která měla prověřit schopnosti loveckých psů, byla původně stanovena na sobotu a neděli. „Vzhledem k události, která se při sobotní soutěžní naháňce stala, byla soutěž okamžitě ukončena a zrušena. Více informací k tomu říci nemohu,“ sdělila Deníku za pořadatele Monika Illová.