„Na linku tísňového volání policisté v pátek kolem desáté hodiny přijali oznámení, že mezi dvěma muži dochází k sousedským neshodám. Policisté ihned vyjeli na místo a zjistili, že jeden z mužů má řezné poranění v oblasti zad. Podezřelý jednašedesátiletý místní muž se podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 1,67 promile alkoholu,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Muž v bytovém domě se nevhodně choval ke svému sousedovi, který pobývá o patro níže. Pokřikoval a vyhrožoval, na balkón vhodil skleničku s kávovou sedlinou, a když poškozený uklízel tak vylil i zvratky. „Na místo byli přivoláni policisté a mezitím se útočník dostal do bytu poškozeného, kdy v ruce držel nůž a způsobil muži bodnou ránu v oblasti zad a opětovně chtěl muže bodnout, ale byl zajištěn hlídkou policie. Policisté použili donucovací prostředky hmaty, chvaty a pouta,“ popsala Ladmanová.
Muž byl převezen do policejní cely a následující den převzal usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání zločinu těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a přečinu porušování domovní svobody. Policie podala podnět na vzetí muže do vazby, kde také nakonec skončil. Může být potrestán odnětím svobody na tři léta až deset let.