Robert Andreš nerespektuje rozhodnutí rakouského soudu o svěření nezletilých synů do péče matky. Může se zdržovat v Rakousku, ale i v České republice. Otec je obviněn ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody, poškozování cizí věci, nebezpečné vyhrožování a výtržnictví. Rakouský soud v Linzi na něj vydal Evropský zatýkací rozkaz pro trestný čin únos dětí.

Policisté zjistili, že hledaný se pohybuje v Plzni a okolí. Může používat Ford Mondeo modré barvy registrační značky RO-462CW a WV Passat modré barvy registrační značky RO-344CV.

Hledaný je střední postavy, má modré oči a krátce střižené hnědé vlasy. Syn Rafael je střední postavy, výšky cca 120 cm, modrých očí, krátkých hnědých vlasů. Syn Andreas je střední postavy, výšky cca 140 cm, modrých očí, krátkých blond vlasů.

Chlapci byli viděni naposledy matkou v červnu 2013, rakouský orgán sociálně-právní ochrany dětí fyzicky děti viděl v polovině února 2014.

Policisté žádají občany, kteří by mohli podat jakoukoliv informaci o pohybu nebo pobytu zmíněných osob, aby je kontaktovali prostřednictvím linky 158 nebo na telefonních číslech 974 882 476,430,437.