Vše se mělo stát loňského devátého března po desáté hodině večer v Domažlicích. Obžalovaný podle spisu ženě přikázal, aby šla do postele. Když to odmítala, udeřil ji. „Chtěl, aby mu řekla, 'kdo mu nasazuje parohy'," citoval z obžaloby státní zástupce Martin Rykl.

Ženu poté podle spisu povalil zády na postel, stáhl jí kalhotky a proti její vůli prováděl zvrhlé sexuální praktiky. Žena ještě tu noc skončila s množstvím podlitin v nemocnici.

„U poškozené se rozvinula vážná duševní porucha. Pociťuje strach a nejistotu, bojí se chodit ven, trpí poruchou příjmu potravy," uvedl Rykl.

Obžalovaný Jaroslav K. ovšem nařčení odmítá. „Nic z toho, co je uvedeno v obžalobě, jsem nespáchal. Znásilnění považuji za jeden z nejhorších zločinů, které vůbec jsou. To trestní oznámení dodnes nemohu pochopit. Pevně věřím, že během hlavního líčení to vyjde najevo," nechal se muž slyšet před soudci.

Muž, který je 27 let ženatý, se s druhou ženou začal scházet předloni na podzim. „Čím víc jsem s ní byl, tím větší jsem měl problémy. V té době jsem byl hodně ve stresu," řekl před soudem. Loni v březnu se podle svých slov rozhodl poměr ukončit. Od známých se prý dozvěděl, že jeho přítelkyni viděli s jiným mužem. „Napsal jsem jí, že takhle ne. Že už v tom nechci pokračovat. Ať má klidně chlapy, ale ne se mnou," řekl muž.

V osudný den spolu strávili několik hodin v restauraci. Podle obžalovaného to měl být jakýsi večírek na rozloučenou. „Ona ale řekla, že ještě naposledy zajedeme do bytu, kde jsme se scházeli. Otevřeli jsme si flašku a zase to sklouzlo k tomu, že jsme se bavili o tom vztahu. Řekl jsem, že mezi námi už to nemá cenu. Ona se zvedla, práskla dveřmi a odešla. Běžel jsem za ní, že ji odvezu, ale odmítla to, tak jsem ji nechal jít a vrátil jsem se tam," vzpomínal muž. Později si zavolal taxi a odjel. Několik hodin nato se prý dozvěděl, že přítelkyně skončila v nemocnici, a přišla si pro něj policie. „Nic jsem neudělal. Nechápu to," opakoval muž.

Před soudem vypovídala i poškozená. S ohledem na její zdravotní stav však soudci vyloučili veřejnost.

Jednání pokračuje v dalších dnech.