Incident se odehrál v září. Podle státní zástupkyně se Vekoň, který už byl v minulosti jedenáctkrát soudně trestaný, domluvil při návštěvě herny s Kroščenovou, že okradou vietnamského provozovatele o peníze.

„Kroščenová dala mávnutím ruky Vekoňovi znamení, ten vběhl do prostoru za barem, kde ze zásuvky pod barovým pultem odcizil finanční hotovost 26 000 korun,“ uvedla státní zástupkyně s tím, že když si toho majitel podniku všiml, dal mu Vekoň tisíc korun a i přes jeho protesty z herny s Kroščenovou a s kamarádem odešel. Verzi obžaloby potvrdil i kamerový záznam, který byl v soudní síni promítán, oba obžalovaní ale přesto trvali na to, že se vše odehrálo poněkud jinak.

„V ten den jsme brali výplatu a pili jsme v Beránku. Já jsem měl asi čtyři piva a o něco víc panáků vodky, Marcela pila také. Pak jsme šli do té herny, kde jsme hráli automaty. Viděl jsem, že ten Vietnamec je na druhé straně, tak jsem sáhl do šuplíku a vzal 1500 korun. On to viděl a chtěl peníze zpět. Já mu dal tisíc, ale pět set jsem si nechal, protože mi je v herně dlužili z minula. Pak jsme se ale hádali, tak jsem tam šel znovu a vzal tam větší balík peněz. Ten mi ale nezůstal,“ tvrdil Vekoň a podpořila ho i Kroščenová. „Já mu ty peníze vzala a nechala je tomu Vietnamci na dřezu. To už ale na tom záznamu není vidět, je neúplný,“ tvrdila obžalovaná za Vekoňova přikyvování.

Líčení proto bylo odročeno na konec ledna, kdy se soud bude mimo jiné zabývat i tímto tvrzením. A vyslechnut bude i poškozený. Oběma obžalovaným hrozí až dva roky vězení.