Dozorující státní zástupkyně sice vloni zastavila jeho trestní stíhání s tím, že si neuvědomoval důsledky svého jednání a nemůže tak být potrestán, ale do případu se vložil nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, který rozhodnutí zrušil a nařídil pokračovat ve vyšetřování.

Mladík v roce 2017, kdy mu bylo patnáct let, chodil s dívkou o dva roky mladší. Vyměnili si několik intimních fotografií, ona mu pak, údajně na jeho žádost, poslala video, kde masturbuje. Když se rozešli, měl školák toto video, podle všeho ze msty, poslat několika spolužákům. Ve škole to ale nezůstalo utajeno. O všem se dozvěděla učitelka, která kontaktovala matku a ta policii. Mladík, jehož jednání mohlo dívce velmi vážně psychicky ublížit, byl stíhán pro zneužití dítěte k výrobě pornografie a ohrožování výchovy mládeže, klatovské okresní státní zastupitelství ale koncem loňského roku jeho trestní stíhání zastavilo. Důvodem bylo vyjádření dětské psycholožky, podle níž šlo v jeho případě o tzv. relativní nepříčetnost, kdy si chlapec, jenž má velmi nízké IQ, neuvědomoval důsledek svého jednání. To se ale nelíbilo nejvyššímu státnímu zástupci, který případ vrátil zpět do Klatov s tím, že je třeba znovu posoudit příčetnost mladíka.

„Již byl doplněn výslech znalce, který požadovalo nejvyšší státní zastupitelství. Nyní bude rozhodnuto, zda se trestní řízení zastaví nebo bude mladistvý postaven před soud,“ řekla Deníku klatovská okresní státní zástupkyně Jiřina Vítovcová. Podle informací Deníku se dá předpokládat spíše druhá možnost, mladík by tak mohl skončit v krajním případě i za mřížemi.