„Jednoho dne jsem si nahmatala bouli na krku, blízko uzliny v nadklíčku. Při odpolední směně jsem ji ukázala svému šéfovi, primáři Hrušákovi. Urychleně mě odeslal na sonografii, kde mi podobných bouliček na krku našli asi 15. Příznaky, které jsem měla celý rok a půl od narození syna, a u praktického lékaře jim nikdo nevěnoval pozornost, najednou dávaly smysl,“ popsala Šárka, jakou náhodou na svou nemoc přišla. Podrobnější vyšetření nakonec potvrdilo na padesát nádorových bouliček.

Že jsou pozitivní naladění a dobrý psychický stav při léčbě obrovským pomocníkem, Šárka díky své profesi dobře věděla. Jako osobní terapii si zvolila sdílení svého příběhu a začala psát blog. Pak si ale uvědomila, že tím, čím prochází ona, procházíi mnoho jiných. Proto založila v Plzni spolek Maminys rakovinou, jehož hlavním cílem je pomáhat lidem se stejným osudem, mimo jinéi formou individuálních či společných setkávání.

„Zájem je obrovský, práce máme nad hlavu,“ svěřila se Deníku mladá maminka, která aktuálně bojuje s následky onkologické léčby.

K problému se zdravím se často připojí i starosti s financemi. Zajištění speciální stravy, časté dojíždění do nemocnice, doplatky léků a doplňků stravy plus s léčbou související výpadek příjmu zamávají s rodinným rozpočtem. Z tohoto důvodu paní Šárce pomáhají příspěvky dárců nadace Dobrý anděl.

„Jak moc jsem za jejich pomoc vděčná, se nedá slovy ani popsat. Nejraději bych všechny Dobré anděly objala,“ dodala mladá žena.

Pomoci může každý

Chcete se stát Dobrým andělem i vy? Je to jednoduché. Stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz a začít přispívat libovolnou částkou. Prostřednictvím svého Andělského účtu pak můžete sledovat, které konkrétní rodině jste pomohli. Nadace Dobrý anděl garantuje, že veškeré příspěvky dárců odevzdá rodinám, které se potýkají s vážným onemocněním jednoho ze svých členů.