Lidé na Klatovsku opět ukázali, že mají srdce na pravém místě a na čtyři sbírky se podařilo dát dohromady 194 608 Kč. Peníze pomohou Petrovi s autismem na delfinoterapii, rodiče Tadeáška se spinální svalovou atrofií pojedou na zasloužený wellness pobyt a navíc zbylo i na terapie spojené s Tadeáškovo léčbou. Pro Elenku, která je po mozkové příhodě, se vybralo dostatečné množství financí na léčebné terapie po dobu přibližně jednoho roku a Filipovi s neurodegenerací se sice nepodařilo vybrat celou částku na sportovní invalidní vozík, ale i tak vše dobře dopadne. „Jeho příběh zaujal občany Hodousic, ve kterých Filip bydlí, a zbylou částku mu doplatí,“ uvedl za pořadatelský Klatovský spolek vinařů Petr Zavřel.

Zdroj: Deník/Daniela Loudová

Ten byl z výsledku čtvrtého ročníku nadšený. „Tohle jsem absolutně nečekal. Děkuji všem, kteří Chariťák 2023 podpořili. Oproti loňskému ročníku se podařilo vybrat o přibližně 92 tisíc více. Děkuji zejména členům Klatovský spolek vinařů, kteří se do akce aktivně zapojili a těm, kteří celou věc podpořili. Pomohli jsme jim nejen finančně, ale také psychicky. Viděli totiž, že za nimi někdo stojí a nejsou na to sami. Mohu říct, že letošní ročník mě naprosto dojal a jsem plně odhodlán pro ten příští udělat zas něco navíc. Díky všem,“ řekl Zavřel.

Lidé pomáhali během, který je součástí Chariťáku konajícím se v Mercandinových sadech, příspěvky v sbírkách, ale také koupí různých výrobků.