I když se soutěž uskuteční až na přelomu května a června, lázeňská obec se připravuje už nyní.

Pověřeným pořadatelem akce je Wellness centrum Konstantinovy Lázně společně s Léčebnými lázněmi Konstantinovy Lázně. Ty nabídnou jak aktérům soutěže, tak i návštěvníkům všech věkových kategorií zajímavě strávené dny.

„V rámci této události chceme všem příchozím nabídnout nezapomenutelné dny strávené nejen ve Wellness centru, ale také v celých Konstantinových Lázních. Ty nabízejí rozsáhlou škálu možností jak pro sportovní vyžití, tak i z pohledu relaxace," uvedla Eva Zachariášová, obchodní ředitelka wellness centra. „Samozřejmě nabídneme hostům řadu procedur. Například masáže, sauny, koupele, bazén, ale také návštěvu fitness centra. Zároveň se mohou účastníci soutěže a ostatní příznivci myslivosti seznámit s podmínkami výkonu práva myslivosti v okolních honitbách. Okolí Konstantinových Lázní je charakteristické většinou jehličnatými porosty s částečným zastoupením listnáčů. Ve zdejších honitbách se vyskytuje zvěř srnčí, černá a mufloní. Zvláštností honiteb v okolí Konstantinových Lázní je výskyt jelena siky. Jedná se o druh jelena, pocházejícího z Dálného východu, který v místních podmínkách zdomácněl," vysvětlila Zachariášová.

Klub trubačů ČMMJ sdružuje trubače z celé České republiky, jeho hlavním posláním je zejména šíření a provozování lovecké hudby, propagování humánní a estetické stránky myslivosti a udržování řady dalších důležitých aktivit Klubu. Pořadatelé myslí i na partnery a děti účastníků Národní soutěže. Pro ně budou připraveny nabídky v podobě různých aktivit.

„Konstantinovy Lázně nabízí řadu krásných přírodních míst. Děti mohou využít dětské hřiště, bazén nebo také cyklo a in-line stezku. Dospělí se mohou nechat unášet příjemným pocitem uvolnění při procházkách nebo procedurách. Odpočívat a oprostit se od každodenních starostí," dodala obchodní ředitelka Zachariášová.

Ivea Luňáková