Sedmatřicetiletou kráskou z Rokycan (svého času se stala Miss Roma), kterou zavraždil její partner Albert Aliu 18. října v průmyslové zóně na okraji města. Střela z nelegálně držené zbraně ji zasáhla do čelisti a pokračovala dál do hlavy. Ve velice vážném stavu byla Květa převezena do nemocnice v Plzni, kde po několika dnech v umělém spánku zranění podlehla.

„Se ztrátou svojí dcerušky se nikdy nevyrovnám. Byla příjemná, hodná a neznám nikoho, kdo by ji neměl rád,“ vyjádřila se ve středu se slzami v očích její maminka v jedné bytovce na sídlišti U Václava. Stará se tu o pětiletého Květina potomka: „Seděl v autě při té tragické události a nechalo to na něm stopy. Zatím do mateřské školky nechce a vidíte, že se bojí i vás,“ dodala matka při pohledu na okatého klučinu.

Předpokládá, že na sobotní pohřeb v chrámu Panny Marie Sněžné se sjedou stovky lidí. Nejen příbuzných, ale také přátel doslova z celé republiky: „Květuška nebyla s Albertem oddána, takže ji uložíme do bílé rakve. Pak se vypravíme na hřbitov, kde jsme kvůli rozloučení nechali udělat hrobku.“

Aliu nyní čeká na verdikt ve vazbě. V neděli 20. října ji na něho uvalil po tříhodinovém jednání rokycanský soudce. Pro kriminalisty není agresor neznámou personou. Dostal se k nám jako mnoho dalších kosovských Albánců po válce v Jugoslávii. Rovnou skočil do drogového byznysu a začal organizovat výrobu i distribuci. Později k tomu přidal obchod se zbraněmi a proslýchalo se, že se stal informátorem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. V roce 2013 se ho podařilo za dramatických okolností zadržet na dálnici a vyfasoval deset let. Propuštěn byl po polovině trestu, ale dlouho si svobodu neužil.