Hospodu s penzionem si pronajal v Nové Hůrce u Prášil. Jak říká, klientelu restaurace tvoří hlavně zákazníci, co mají po dlouhé túře velkou žízeň.

„Pivo prodávám lahvové i čepované. V nabídce máme ležák, který vaříme v sokolovském pivovaru Permon a pak Ale, který nám vaří Plzeňský Bandita. Oba dva druhy piv jsou vařené podle našich receptur. Pivo Ale jsme nazvali APA (American Pale Ale) LAKA, protože právě pod jezerem Laka se nachází naše hospůdka. Klientelu tvoří především pěší turisté a cykloturisté, kteří jsou vždy rádi, že tu něco takového je, protože široko daleko žádnou jinou restauraci nenajdou. Nejbližší hospoda je v Prášilech a v Železné Rudě, ale to je od nás více než pět kilometrů daleko. Takže zákazníci, co k nám přijdou, mají většinou velkou žízeň," vypráví Strnad.

„Mám velkou radost z toho, že se k nám vrací hosté, kteří mají v okolí byty. Navštěvuje nás ale i hodně lidí z Klatov a Plzně. Když jsem v lednu převzal facebookové stránky penzionu, bylo tam asi 100 fanoušků. Teď jich máme pětkrát tolik, tak snad bude počet našich příznivců i nadále takhle pěkně stoupat," říká dále Strnad.

Největším tahákem z jídelního lístku je podle něj kulajda se šumavskými houbami. „Nejvíc na odbyt jde kulajda s hříbky ze Šumavy. Pak také bavorské vdolečky. Z hlavních jídel asi panenka se šípkovou omáčkou,“ popisuje Strnad. Okénko měl doposud otevřené od pátku do neděle. Nově bude hospoda vítat hosty už od středy. „Přes týden jezdím sice ještě obsluhovat do plzeňského Klubu malých pivovarů, ale v souvislosti s otevřením interiérů podniků už nebudeme muset rozvážet krabičky, takže můžeme změnit otevírací dobu na středu až neděli," dodává.

Do budoucna by rád penzion i s restaurací odkoupil. „Teď je však těžká doba. Tomu, kdo dělá v pohostinství, nepůjčí teď banky ani pětikorunu, takže musím ještě vydržet,“ uzavírá Strnad.