„Jeho písničky mě hřály u srdce už od útlého dětství. Po celé generace rozdával lásku a radost a i on sám se vlastně lidem, jak se říká, celý rozdával,“ dodává.

Kondolenční arch mohou lidé podepisovat od 15 hodin. Radnice je pro příznivce plzeňského rodáka, kteří se s ním chtějí naposled rozloučit prostřednictvím vzkazů, otevřena až do 21 hodin. Lidé mohou kondoleční knihu podepisovat i v následujících dnech.

„Tuto tragickou zprávu jsem se dozvěděl doma v rádiu. Přijel jsem do Plzně a už zde téměř dvě hodiny čekám, abych se mohl do knihy podepsat. Gott byl světově uznávaná hvězda, prostě perfektní zpěvák. Prožil jsem s ním celé mládí. Líbila se mi zejména ta éra, kdy spolupracoval s Karlem Svobodou. Neviděl jsem na něm žádnou chybu – na to, jak byl slavný, tak byl velice skromný,“ popisuje pětasedmdesátiletý Gottův obdivovatel Vladimír Menčík z Plzně. Mnoho lidí nezadrželo u kondolenční knihy, vedle které ležela svíčka, květiny a Mistrova fotka, slzy. „Když jsem se o tom doslechla, brečela jsem. Do archu jsem popsala své pocity, jak jsem ho od dětství milovala. Byl prostě ikona a náš národní poklad. Dokázal pro nás strašně moc, v našich srdcích bude žít i nadále. Vzpomínky na něj evokují krásné chvíle, pokoru, úctu a lásku,“ dodala další z Gottových fanynek Zdeňka Sazamová.