Na odpoledne a večer byl nachystán bohatý program pro děti i dospělé. Akce odstartovala v půl druhé, od 15 hodin se uskutečnila přednáška o rekonstrukci kláštera s architektem Janem Soukupem. Návštěvníci měli jako vždy možnost nahlédnout do historie a prozkoumat prostory kláštera premonstrátek. Volně přístupná byla rekonstruovaná část konventu, kostel Nejsvětějšího Srdce Páně, instalované expozice v konventu, freska Františka Julia Luxe, barokní sklepy pod konventem, nebo spodní zahrada. O hudební vystoupení se na klášterní zahradě postarala plzeňská dixielandová skupina The Dixie Hot Licks, Pilsen Voice, keltská hudba z Dobřan Dé Domhnaigh, nebo poprockoví X-Cover. Kapitulou se pozdním odpolednem nesly tóny žesťových i vokálních kvintetů. Pro děti bylo připraveno divadelní představení O Sněhurce a sedmi trpaslících. Vyzkoušet si malí návštěvníci mohli lukostřelbu, vybít energii pak na skákacím hradě. Do Chotěšova vyrazila i pětičlenná rodina Vlasákova z Plzně. „Panuje tu příjemná atmosféra, člověk si pěkně odpočine. Prošli jsme areál kláštera, prohlédli zahrady. Mně se líbila výstava hasičské techniky. Manželka ochutnala víno ze zdejší nabídky. Spokojené jsou i děti, škoda, že kvůli nim musíme odjet domů dříve,“ zhodnotil trojnásobný otec Petr.

Více než pět desítek letadel, vrtulníků a kluzáků, které jsou na letišti v Líních provozovány, přistavili na stojánku letiště jejich provozovatelé, piloti a nadšenci do létání na důkaz toho, že je na letišti provoz a slouží stále k leteckým činnostem.
Škola, muzeum a tísíce vzletů ročně. Podle státu je letiště Líně nevyužité

Akci pořádá spolek Chotěšovská vlna. „Myšlenka uspořádat akci na podporu a zviditelnění kláštera vznikla v roce 2003, kdy jsme jako parta nadšenců a dobrovolníků řešili problém, jak získat finance na nákup nářadí potřebného pro naše každoroční brigády v tomto klášteře. Proto jsme uspořádali první Večer pro klášter Chotěšov, který se shledal se značným zájmem veřejnosti,“ uvedli organizátoři.