„Pořádáme divadelní slavnosti, které se budou konat 17. až 19. června v letním kině a na Hůrce," uvedl místostarosta Klatov Martin Kříž.
V pátek začne program v 18 hodin v letním kině a o první požitek se postará Ochotnický spolek Buřina Příchovice, který sehraje hru Jak oženit pana lékárníka. Po Příchovických se představí Divadelní spolek Plánice s představením Rodina je základ státu.

V sobotu se akce přesune na klatovskou Hůrku, kde jsou naplánována tři vystoupení. Těšit se od 15 hodin můžete na Divadelní spolek Dolaňáček – Jak Kašpárek přelstil vodníka, Divadelní spolek ZŠ Švihov – Tři bratři a Ochotnický spolek Břežany – Blbec k večeři.

Pět souborů bude k vidění v neděli, opět v letním kině, kde vše vypukne v 10 hodin. Půlhodinové představení Hrnečku, dost! si přichystalo loutkové divadlo Brouček. Po něm pobaví diváky Ochotnický spolek Nýrsko s pohádkou Sněhurka a sedm trpaslíků. Ochotnické dětské divadlo ZŠ Bolešiny sehraje Holku s plakátu. Na pódiu je vystřídají jejich starší herečtí kolegové ze stejné obce, kteří si nacvičili Spartakyjádu.

Nedělní představení uzavře šermdivadlo Clatonia, které provede diváky obdobím lovců mamutů, navštíví s nimi gladiátory v Římě, setkají se se samurajem, gejšou, Romeem a Julií a přenese je do baru Al-Capona.

„Všechny srdečně zveme a doufáme, že se všichni pobaví," dodal Kříž.