Dopravně bezpečnostní akce se totiž uskutečnila ve spolupráci Policie České republiky a Českého svazu pivovarů a sladoven. „Jedná se o projekt nazvaný Řídím, piju nealko, jehož cílem je ukázat řidičům, že lze požívat před jízdou pivo, ovšem pouze nealkoholické, že se nemusejí bát nealkoholického piva," přiblížila projekt mluvčí tachovské policie Dagmar Jiroušková.

Jedním z kontrolovaných řidičů byl také Roman Roman z Těchlovic. „Myslím, že takový projekt je určitě přínosem. Neumím si představit nic horšího, než je alkohol za volantem. Při dopravních nehodách, kde hraje roli alkohol, to většinou nejvíce odnesou ti, kteří nic nepili a jsou v tom nevinně. Protože ti, co pijou, jsou na to připraveni," vyjádřil se Deníku řidič. U něj můžeme přidat slovo vzorný, neboť měl v pořádku papíry a také při dechové zkoušce na alkohol žádné promile nenadýchal.

Za odměnu dostal, stejně jako řada dalších vzorných řidičů, plechovku nealkoholického piva. „Tato akce se koná po celé prázdniny ve všech krajích České republiky. Když takhle oslovujeme řidiče, většinou jsou spokojení, tuto akci vítají," řekla Deníku Lucie Veselá, která ve středu ve Stříbře rozdávala plechovky nealko piva. „Ale stalo se nám také, že nám jeden rozzlobený řidič, který platil pokutu za nějaký jiný přestupek, plechovku vrátil," dodala Veselá.

V průměru za jednu takovou akci bývá rozdáno kolem padesáti plechovek a stejný počet jednorázových testů na zjištění hladiny alkoholu.

Policisté se při dopravně bezpečnostní akci zaměřovali nejen na alkohol v dechu, ale na dodržování veškerých obecně platných ustanovení. Na některých místech měřili i rychlost. V době naší zastávky u kontroly ve Stříbře zastavili policisté sedm automobilů, pět řidičů mělo vše v naprostém pořádku, u dvou řešili policisté drobné prohřešky.

Středeční dopravně bezpečnostní akce se odehrála ve všech obvodech Policie České republiky na Tachovsku a byly do ní zapojeny nejen hlídky dopravních policistů, ale také pořádkových. Statistické výsledky akce nebyly v době uzávěrky tohoto vydání ještě známy.