Už tradiční je výstava výpěstků místních zahrádkářů, kteří soutěží také v kategorii o nejvtipnější výtvor z ovoce či zeleniny. Chystá se výstava s názvem Kapličky Tachovska. A právě nyní mohou návštěvníci kaple Panny Marie Sněžné v Dolech vidět soukromou sbírku nerostů a hornin Václava Kyselého.
Téměř všechny exponáty jsou z Tachovska, ostatní pak z Karlovarska, Příbramska a k vidění je písek ze Sahary. „Ano, většina toho, co zde vidíte, má vztah k našemu regionu. Krom hornin jsou zde i části nástrojů používaných při dobývání v dolech," říká Karel Bluma, místní průvodce. Pokračuje v popisu jednotlivých nástrojů. „Toto jsou vrtací korunky jádrové. Slouží k získání jádra, aby byla známa struktura horniny v dané lokalitě. Vidíme zde i ukázky jednotlivých jader."

O výstavku v malé obci je zájem. „Hned v den otevření minulý čtvrtek zde bylo dvanáct pracovníků městského úřadu z Tachova. O té doby jsem kapli otevíral ještě dvakrát pro další zájemce," poukazuje Bluma. Kaplička je totiž běžně zavřená a i když je výstavka přístupná denně od 9 do 18 hodin, musí se návštěvníci ohlásit předem na telefonním čísle místního průvodce 777 179 008. Ten pak kapli otevře a návštěvníkům poskytne odborný výklad.
V kapli můžete také nahlédnout do historie obce Doly prostřednictvím dobových fotografií a textů popisujících různé období až do současnosti. Horniny a minerály ze sbírky Václava Kyselého budou vystaveny do 26. června.