Právem mu patří letošní ocenění města, které potvrdil v sousedním Německu!

Nejprve v Karlsruhe vyhrál půlmaraton, což byla ta nejlepší injekce před Berlínským maratonem. Náš zástupce triumfoval v kategorii běžců nad 65 let a zopakoval prvenství z roku 2015. „V Berlíně to bylo sakra náročné. Běželo se v dešti, chladné a větrné počasí mne dokonale prověřilo. Do cíle doběhlo téměř čtyřicet tisíc atletů doslova z celého světa. Mezi muži jsem obsadil celkově 2092. místo,“ uvedl náš navýsost spokojený zástupce.

V kategorii 65+ startovalo tři sta vytrvalců. Korytár předstihl stříbrného soupeře z Francie o sedm a bronzového Itala o dvanáct minut. Ján přitom od dvanáctého kilometru trpěl bolestmi (nedoléčené bolesti třísel a zánět paty). Týden na regeneraci byl nedostatečný a tréninkový výpadek vzhledem ke zranění nepřipustil myšlenky na překonání vlastního českého rekordu. Přesto byl Honza s časem 3:04 hodiny spokojený.