Kouř stoupající nad vrchem Krkavec byl v pondělí odpoledne vidět z veliké dálky. „Vidíme to až z Čisté u Rakovníka,“ sdělila čtenářka.

„Na místě zasahuje patnáct jednotek a vrtulník," informoval v neděli odpoledne mluvčí hasičů Petr Poncar. Podle prvního odhadu hořel les na ploše asi 600 krát 200 metrů a šířil se i do korun stromů. "Hoří kolem kóty 452 a pramene Boleveckého potoka. Plamenné hoření a korunový požár už jsme zvládli. Dál se požár prozatím nešíří," později dodal Petr Poncar s tím, že požár velice přibližně zasáhl šest hektarů lesa. Hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu.

Hasiči dostali požár pod kontrolu a po osmnácté hodině už se dál nešířil. „Ale stoprocentní to není,“ dodal mluvčí s tím, že: „Práci hasičům komplikovali zvědavci, kteří bránili průjezdu zasahujícím vozidlům.“

Hasiči zůstali u požáru přes celou noc a místo kontrolovali. Zásah pokračuje i v úterý, v 8 hodin ráno se hasiči prostřídali. "Máme na místě 13 jednotek, prohašuje se hrabanka do hloubky. Časově zatím nevíme, jak dlouho to bude trvat," sdělil v úterý ráno Poncar. 

Podle správce lesa mohl požár zasáhnout až kolem 12 hektarů. Škoda by se mohla vyšplhat až ke dvěma miliónům korun.

Do akce byl nasazen i dron Správy informačních technologií města Plzně, který pořizuje záběry termokamerou. Díky tomu pomáhá odhalovat skrytá ohniska a mapovat velikost plochy požáru.

Zde všude viděli naši čtenáři kouř z hořícího lesa u Chotíkova…
Zde všude byl vidět kouř z požáru lesa u Chotíkova.Zdroj: zdroj:mapy.cz

Zdroj: ČHMÚ
Tři oříšky pro Popelku na Švihově.
PODÍVEJTE SE: Na hradě se opět zabydlela Popelka