V těchto dnech vydává  horažďovická spisovatelka Petra Šustová (na snímku) svůj druhý román Kolo osudu. A protože chystá autogramiádu a křest, požádali jsme ji o krátký rozhovor.

Je to víc než rok, co jsme se setkali. Tehdy jste křtila svoji první knihu. Slibovala jste čtenářům pokračování románu o osudové lásce. Jak to dopadlo?

Máte pravdu, v říjnu to byl rok. Plánovala jsem představení nové knihy do roka a do dne, ale jak vidíte, člověk míní, Pán Bůh mění.
Jestli tomu dobře rozumím, tak, i když s malým zpožděním, kniha existuje…
Ano, kniha je hotová. Mám radost, že mohu pozvat všechny zájemce na další autogramiádu. Zůstala jsem věrná svému rodnému městu a těším se na setkání se svými příznivci, čtenáři a přáteli. Křest nové knihy „KOLO OSUDU" se uskuteční 23. listopadu od 18 hodin  v restauraci U Bílé růže v Horažďovicích.

Jaká je ta vaše nová kniha?

Je překvapivě jiná, než ta první, ale rozhodně se čtenáři nudit nebudou. Hlavní hrdinka Vendula prochází velkou životní proměnou. Zamilovanost se mění v hlubokou a ne vždy šťastnou lásku. Příběh se zamotává a osud Petra a Vendulu, vystavuje jedné zkoušce za druhou. Jak obstojí? Vyprchá počáteční zamilovanost a nezvladatelná přitažlivost? Vydrží jejich láska,nebo se pod tíhou okolností rozplyne? Víc už vám neprozradím, snad jen to, že rozuzlení bude opravdu nečekané! Také tato kniha je plná romantiky, psychologie, naděje a nezbytné esoteriky, která příběhu dodává nádech tajemna a osudovosti.

V knize „Nedokážu Ti říct sbohem" se čtenáři setkali i s lehce erotickými pasážemi. Jak to bude tady?

Erotika a sex jsou přirozenou součástí našeho života, a proto jsem se lechtivým scénám nevyhýbala ani v Kole osudu. Mrzelo by mě, kdyby čtenáři v knize vyhledávali jenom erotiku, protože ta skutečně není nosným tématem příběhu, ale pouhým dokreslením charakterů jednotlivých mužů očima ženy.

Kolo osudu je tedy oddechová četba, nebo má kniha i nějaké poslání?

Stručně bych to shrnula  jako motto: „Největší dar v životě není být milován, ale milovat!" V knize nabízím čtenářům možnost zamyšlení se nad tím, co je v životě opravdu nejdůležitější.

Kde zájemci knihu seženou?

Po zkušenostech s prodejem „Nedokážu Ti říct sbohem" jsem se rozhodla knihu prodávat sama. Čtenáři si ji mohou objednat přes můj e-mail: artep68@seznam.cz a pak v několika málo vybraných knihkupectvích, a to v Horažďovicích a v Klatovech v knihkupectví Léto. Kniha bude k dispozici od 23. listopadu.

Máte i vlastní www stránky, na kterých prezentujete ukázky z knihy. Co na to říkají vaši internetoví čtenáři?

Byla jsem překvapená, že knihu čtou, a to hodně i muži. Těší mě, že většina čtenářů knihu přečetla jedním dechem. Ostatně i jejich reakce můžete na internetových stránkách najít.

Změnilo se u vás něco za ten rok od vydání první knihy?

Jestli tou otázkou míříte na moji spisovatelskou dráhu, tak nikoliv. Mám v plánu uvádět každý rok na trh jednu knihu. Ale pouze tehdy, dokud budu mít pocit, že svými knihami mám čtenářům co říct. Režisér Jiří Vejdělek ještě pořád neví, že existuji    (smích ) a tak čekám a věřím, že se jednou potkáme a společně vytvoříme film.  Pracovně jsem udělala čáru za jednou dlouhou životní etapou a na konci loňského roku jsem odešla za svou původní profesi do Plzně.

Takže budete psát dál?

Ano, v počítači mám v hrubých rysech další knihu, kterou bych ráda zakončila trilogii o osudové lásce. Inspirace je všude kolem nás, jenom mít oči otevřené. Zbytek už je jen na naší fantazii. Jsem několik měsíců před svými čtenáři a musím říct, že už teď se na ni moc těším.

Jak se bude jmenovat?

To vám zatím neprozradím, ale přečtete si KOLO OSUDU a třeba se to dozvíte.