V pátečním zápase 47. kola plzeňští Indiáni vyválčili tři body v Mladé Boleslavi po výhře 4:1 a v tabulce si upevnili druhou příčku.

Škodovka bodovala poosmé v řadě a potvrdila, že závěr základní části dohrává v obrovské pohodě.

Poté, co Indiáni v minulých dvou kolech nasázeli soupeřům celkem 17 gólů, si smlsli na Boleslavi a stále ještě mohou sesadit vedoucí Liberec.

A to se Západočeši museli v pátečním souboji kromě pěti dlouhodobých marodů obejít v útoku také bez nemocného Eberleho.

Boleslav bojující ještě o místo v elitní šestce zahájila zápas s elánem a v osmé minutě se ujala vedení.

Musil po dravém průniku vypálil, brankář Frodl tvrdou střelu vyrazil před sebe a Radim Zohorna bekhendem skóroval do odkryté klece.

Hned po buly se do střelecké pozice dostal plzeňský kapitán Gulaš, ale těsně minul. Své šance však nevyužila ani Boleslav.

Kotvanova rána projela sice gólmanovi mezi nohy, puk však skončil těsně mimo tyč hostující branky.

Procházkovo zakončení po Štastného pobídce zase betonem skvěle zlikvidoval Frodl.

Indiáni poté přidali na obrátkách. Nebezpečná Strakova střela ani Kodýtkova dorážka se však ještě neujala.

V závěru si ale hosté zahráli přesilovku a gólem do šatny srovnali.

Na Kovářovu přihrávku před branku si sjel Kodýtek a tečoval kotouč pod horní tyč.

Do pauzy scházelo 17 sekund.

A ve druhé třetině se už Plzeň utrhla do vedení.

V 25. minutě nejprve Indrák z úhlu nahodil puk před boleslavskou branku a Nedorost nejspíš ještě s přispěním bránícího Flynna dostal kotouč za gólmana Růžičku.

Vedením zklidněná Škodovka následně kontrolovala zápas a Bruslaře k vážnějším akcím nepouštěla.

Čtyři minuty před koncem druhé části poté hosté přidali třetí gól. Kovář se zmocnil puku, nabil do jízdy Gulašovi a nejlepší střelec extraligy se trefil mezi Růžičkovy betony.

Záhy nato mohl znovu Gulaš a po něm Kracík vedení Plzně ještě umocnit, ale gólman odolal.

Indiáni ovládali dál hru.

Domácí jen obtížně překonávali plzeňskou defenzivu, museli stále víc riskovat a znovu narazili.

Gulaš napřáhl, ale místo střely ještě nabil před branku na čtvrtý gól mladému Pourovi.

Naději pro domácí mohl vykřesat Najman. Nekrytý se ocitl před Frodlem, ale ten proti jeho zakončení skvěle vytasil beton.

Lapačkou pak gólman kryl Šťastného střelu a Škodovka pak už v pohodě dotáhla zápas k vítězství.

V neděli se Plzeň utká doma od 18.00 hodin s Olomoucí.

Miloslav Hořava (trenér Mladé Boleslavi): „Plzeň vyhrála zaslouženě, protože byla celý zápas lepší. Myslím, že nám bohužel na špičkové extraligové týmy něco chybí. Nejsme tam, prohráli jsme s Libercem, Spartou i s Plzní. Není to o náhodě ani o žádném štěstí. To je nesmysl. Musíme pracovat ještě víc, abychom se nějakým způsobem přiblížili."

Jiří Hanzlík (asistent trenéra Plzně): „Do zápasu jsme vstoupili trošku vlažně, prvních deset minut měla Boleslav navrch. Od půlky první třetiny jsme chytili tempo utkání, podařilo se nám vyrovnat. Musím říci, že jsme odehráli výborné utkání. Potvrdili jsme formu, kterou teď mám, a zaslouženě jsme vyhráli."

BK MLADÁ BOLESLAV – HC ŠKODA PLZEŇ 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. R. Zohorna (P. Musil, Vondrka) – 20. Kodýtek (Jan Kovář, D. Kindl), 25. Indrák, 36. Gulaš (Jan Kovář), 47. Pour (Gulaš, Jan Kovář).
Rozhodčí: Hribik, Kubičík – Lučan, Pešek.
Vyloučení: Doplníme později.
Využití: Doplníme později.
Střely na branky: Doplníme později.
Nejlepší hráči: Doplníme později.
Diváci: Doplníme později.

BK Mladá Boleslav: J. Růžička – Pláněk, Bernad, Kurka, Kotvan, Kovačevič, Dlapa, Němeček – Skalický, Klepiš, Vondrka – Procházka, T. Knotek, Šťastný – R. Zohorna, P. Musil, Látal – Flynn, Najman, P. Kousal. Trenéři: Hořava, Rulík a Patera.

HC Škoda Plzeň: Frodl – Vráblík, Pulpán, Jones, Allen, L. Kaňák, Moravčík – Gulaš, Jan Kovář, Pour – Kodýtek, Preisinger, Straka – D. Kindl, Kracík, V. Němec – Indrák, Nedorost, Kantner. Trenéři: Čihák, Hanzlík a Špaček