Čtyři sbory dobrovolných hasičů z Plzeňského kraje dostanou krajskou i státní dotaci na to, aby mohly stavět či opravovat zbrojnice. Jde o hasiče z Plzně, kde chystají přístavbu zbrojnice v Liticích, ze severoplzeňského Rochlova, kde budou rekonstruovat stejně jako ve Kdyni na Domažlicku, a ze Zvíkovce na Rokycansku, kde postaví novou.

Krajští radní pro ně peníze schválili minulé pondělí a ještě musí kývnout také zastupitelé. Spolu s těmito dotacemi plánuje hejtmaství rozdělit hasičům další, celkem jde o více než 20 milionů korun.
Balík 11,4 milion poputuje k dobrovolným sborům, které si požádaly o příspěvky na nákup nových dopravních i zásahových automobilů, na jejich opravy většího i menšího rozsahu nebo na pořízení věcného vybavení.

Kromě těchto dotací kraj nejspíše pošle ještě dva další do Vejprnic a do Sušice. I je ale ještě musí odsouhlasit zastupitelstvo.

„Obec Vejprnice a město Sušice požádaly o mimoprogramovou dotaci za účelem spolufinancování nákupu starší cisternové automobilové stříkačky pro jednotku sboru dobrovolných hasičů obce. Rada navrhuje zastupitelstvu schválit poskytnutí účelové dotace ve výši 1 milion Kč obci Vejprnice a 500 000 Kč městu Sušice,“ uvedla mluvčí Krajského úřadu Alena Marešová.

V rámci festivalu Procházky uměním vystoupili na koncertě v Nečtinech na severním Plzeňsku violistka Jitka Hosprová, Pražské dechové trio a violista karikaturista malíř  a sociolog Václav Hradecký. Slovem provázel Ondřej Kepka.
Procházky uměním letos pomohou kostelu duchů