Patnáct mužů a žen bylo souzeno kvůli provozováním tří nočních klubů na Tachovsku, kde podle obžaloby kořistili z prostitutek. Nejvyšší trest – 6,5 roku nepodmíněně – dostal Brdlík jako údajná hlava skupiny, zaplatit musí čtyři miliony korun. Jde o stejný trest jako v červenci 2009, kdy už jednou tachovský soud případ rozhodl. ČTK to řekla soudkyně Michaela Řezníčková. Případ se táhne u soudů od roku 2006. Hlavní obžalovaní se v pátek opět odvolali.

Stejný trest čtyři roky nepodmíněně a peněžitý trest půl milionu korun dostal také Petr Kubr, jenž provozoval dva podniky a podle obžaloby byl spojkou mezi provozem a Brdlíkem. Stanislav Svičarský, jenž prý dosazoval dívky do podniků, dostal také stejný trest dva roky vězení. „U trojice Kubr, Švicarský a Brdlík soud ponechal původní tresty z toho důvodu, protože má za to, že mařili hlavní líčení,“ uvedla Řezníčková. Na rozdíl od ostatních obžalovaných, kteří předtím také dostali nepodmíněné tresty. V pátek odešli s podmínkami, protože podle soudkyně hlavní líčení nemařili, chodili k soudu a nepokračovali v trestné činnosti.

Například severočeský expolicista Ladislav Baumruk, jenž zajišťoval chod klubů a jejich ochranu. Původně dostal tři roky, ale v pátek byl jeho trest změněn na podmíněný s odkladem na čtyři roky. Daniel Brejcha, který vedl jeden podnik, dostal dva roky podmíněně.

Soud zastavil trestní stíhání Daniela Thonata, známého z kauzy údajně zmanipulovaných konkurzů kolem soudce Jiřího Berky. Podle soudkyně by bylo neúčelné, neboť ho táborský soud, zatím nepravomocně, potrestal devítiletým vězením a propadnutím majetku. „Takže jsme dospěli k závěru, že tento trest už je dostatečný a my mu tady nemůžeme dát nic závažnějšího,“ uvedla. Thonat podle soudu pro skupinu zajišťoval právní servis.

„Brdlík byl uznán vinným trestným činem účasti na zločinném spolčení a trestným činem kuplířství,“ uvedla soudkyně. U Brdlíka a Kubra bylo podle obžaloby prokázáno, že měli z kuplířství značný prospěch. U exprokurátora byl čistý prospěch vypočten na 25 milionů Kč.

Hlavní obžalovaní se v pátek odvolali a státní zástupce si ponechal lhůtu na odvolání. Případ tak bude znovu řešit krajský soud. Rozsudku byli v pátek přítomní jen dva méně důležití obžalovaní.

Podle spisu gang provozoval v letech 2002 až 2005 tři noční kluby v Rozvadově a Svaté Kateřině, za tu dobu jimi prošlo přes 700 dívek z Čech, Ukrajiny a Ruska. Skupina údajně vydělala asi 90 milionů Kč. Podle soudu byla prostituce v klubech prokázána odposlechy, domovními prohlídkami, inzeráty na práci, výpověďmi. Měla vnitřní struktury, přesně rozdělené pozice. Většina obžalovaných byla zadržena a vzata do vazby v březnu 2005, ale poslední roky už ve vazbě nejsou.