Plameny byly vidět ze vzdálenosti několika kilometrů. Na místě zasahovalo šest hasičských sborů, hasiči byli na místě až do druhého dne. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Objekt, který požár zasáhl, je bývalá tvrz ze 14. století, která byla v 18. století přestavěna na sýpku a v posledních letech rekonstruována a obývána. „Všechno bylo nové, zkolaudované,“ řekl Deníku zdrcený majitel, který podle obyvatel obce věnoval přestavbě objektu roky života.

Hořet začalo v půl osmé večer. „Hrdinou dne je Jiří Goč s rodinou, kteří si všimli hořící sýpky. Ihned běžel k hasičárně a poté vyvedl lidi ze sýpky. Jelikož jsme byli připraveni na orientační běh a všichni jsme byli v hasičárně, bylo vyhlášení poplachu a výjezd v řádu minut. Na místo jsme také přijeli jako první a ihned jsme začali hasit dvěma proudy z hydrantu. Budova je však vysoká a nízký tlak v hydrantech a veliký vítr komplikovaly náš zásah,“ informoval Ladislav Wirth ml. z SDH Štěpánovice.

Kromě tohoto sboru zasahovaly na místě ještě další dvě profesionální a tři dobrovolné jednotky, potřeba bylo velké množství techniky včetně výškové. „Požárem byl zasažen celý střešní prostor dvoupatrového objektu. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu,“ informoval krajský velící důstojník hasičů Michal Pathy.

Požár zdevastoval střechu a horní patro, ze spodního patra se však dobrovolným hasičům podařilo vynosit věci, které tak zachránili. Vynášeli je několik hodin.

Příčina požáru je zatím v šetření, známa nyní není ani přesná výše škody. Vyšetřovatelé policie i hasičů jsou stále na místě.