Do Plzně po poledni dorazilo několik desítek příznivců rumunského klubu Petrolul Ploješť kvůli fotbalovému zápasu 3. předkola Evropské ligy. Mnozí přijeli autobusem a ubytovali se v hotelu Trend v Kovářské ulici. Po skupinkách vylézali a zalézali z a do hotelu. Většina z nich totiž nesla nelibě focení. Našli se ale i vstřícné reakce jak na pořizování snímků, tak na dotazy ohledně utkání. „Petrolul 2, Viktoria 0," nepochyboval o vítězství Ploješti fanoušek, který se představil jako Razvan.
Personál hotelu Trend si takovou fanouškovskou enklávu nepamatuje. „Když už přijeli fotbaloví fanoušci, tak byli dva, tři, čtyři. Třicetičlennou skupinu tu máme poprvé," uvedla recepční hotelu.

Na klid před hotelem a na mnoha dalších místech ve středu města dohlíželi policisté. Jak už se v Plzni stalo zvykem, tak fandy hostujícího celku nejde přehlédnout. Modrožluté šály, dresy a bundy či bílá trika s nápisem Petrolul prozrazovala, ke kterému klubu se dotyční hlásí.

Část Rumunů se do dějiště zápasu dopravila po vlastní ose. Na plzeňském náměstí byla kolem 12. hodiny zaparkována auta s rumunskou státní poznávací značkou.

Kolem 18. hodiny se z hotelu za doprovodu policie vydali na stadion. V Prešovské ulici spustili klubové chorály a zvedali ruce nad hlavu, vyděšení Plzeňané před nimi radši uskakovali. Po cestě zastavili v bufetu na náměstí Republiky. Skandování neustávalo a focení už nevadilo.