Obří strom poškodil při pádu vstupní vrata na nádvoří zámku, zničená je i lampa veřejného osvětlení. Několik listnáčů silných kmenů leží přes cesty, další stromy jsou nahnuté a hrozí pádem.

„Věřím, že si nebezpečí lidé uvědomují a omezí svůj pohyb v parku. V pondělí budeme teprve zjišťovat skutečné škody. Je toho více. Na sídlišti Lučina spadl strom na auto, v osadách jsou také popadané stromy,“ řekl Deníku starosta Chodové Plané Ctirad Hirš s tím, že hned v pondělí bude následovat i odstraňování škod.

Doslova jako špejli zlomila vichřice i nejmohutnější jedli Tachovska. Jde o jedli ojíněnou, starý strom severoamerického původu. „U nás se pěstuje od roku 1845. Tento strom nebyl vysazen o mnoho později. Je nejmohutnějším zástupcem tohoto druhu na Tachovsku a zřejmě i v celém Plzeňském kraji," řekl Deníku k tomuto jehličnanu už dříve Jaroslav Michálek z muzea v Sokolově.

Současné rozměry padlého stromu byly obdivuhodné: obvod kmene je 395 cm, výška stromu 33,5 m. Z jiných druhů jedlí jsou s touto v tachovském okrese souměřitelné pouze jedle obrovská v Konstantinových Lázních a naše domácí jedle bělokorá u zaniklých Sklářů, která je chráněná jako Významný strom Lesů České republiky.