„Houbařsky nejlepší rok za posledních několik let. A to nejen z hlediska jejich množství, ale i druhů,“ shodují se mykologové. Uplynulý víkend patřil k vrcholům letošní houbařské sezony. Nyní se má ochladit a hřibovité houby postupně zarazí.

Že je sezona nadprůměrná, se minulý týden přesvědčili i učitelé, kteří vyrazili ke Konstantinovým Lázním na pravidelnou mykologickou exkurzi. Pořádá ji krajské vzdělávací centrum a letos se konala už podvacáté.

„Každý absolvent dostane osvědčení, jde o další vzdělávání pedagogických pracovníků. Letošní rok je jeden z nejlepších,“ řekl hlavní organizátor Jiří Cais. Necelá dvacítka pedagogů se od mykologů Luboše Zeleného a Svatopluka Jána dozvěděla zajímavosti o jednotlivých houbách – jedlých i nejedlých.

Už několik let se například diskutuje o bedle červenající. „Někdo ji považuje za jedovatou, ale jde spíše o alergické reakce. Já osobně ji nesbírám, jsou v lese lepší houby,“ uvedl Luboš Zelený. Účastníci se také učili rozeznávat holubinky, čirůvky a další desítky hub. „Jedlá čirůvka fialová obsahuje látku rozkládající červené krvinky. Odbourává se teplem, takže podobně jako hřib kovář potřebuje delší úpravu,“ popsal Svatopluk Ján.

Hana Benediktová z Dobřan jezdí na exkurze několik let, ale holubinky ani čirůvky do 'sběračského repertoáru' ještě nezařadila. „Kdyby rodina jedla i houby bez rourek, klidně bych je sbírala. Ale chtějí jen klasiku,“ směje se Benediktová.

I když hřibů, poddubáků a dalších hřibovitých hub nyní kvůli počasí výrazně ubude, stále lze odcházet z lesa s plným košem. Rostou václavky, bedly, holubinky, čirůvky či strmělky.

Co jste možná nevěděli o houbách

➤ Obecně platí, že holubinky lze ochutnat přímo v lese. Pokud má palčivou chuť, nebrat. Pokud ne, je houba jedlá.
➤ Holubinka brunátná je naše nejpalčivější houba (má růžovofialový klobouk a narůžovělou spodní část třeně). Stačí kousek ochutnat a po chvilce člověk cítí v ústech pálení, kterého se těžko zbavuje.
➤ Nejvíce otrav je po muchomůrce panterové (tygrované), kterou si lidé pletou s muchomůrkou šedivkou či růžovkou.
➤ Slizák růžový je drobná jedlá houba, která roste vzácně a téměř vždy v sousedství klouzku kravského.
➤ Pokud v lese objevíte mechovku obecnou, máte takřka stoprocentní jistotu, že v okolí rostou i hřiby.
➤ Ryzec vonný je silně cítit po kokosu.
➤ Obecně platí, že pokud ryzec roní oranžové nebo červené mléko, je jedlý.
➤ Čechratka podvinutá byla kdysi považována za jedlou, říkalo se jí také 'gulášová houba'. Pak se přišlo na to, že obsahuje toxiny, které člověk není schopen odbourat. Jde o jednu z nejčastěji se vyskytujících hub.