Absolutním vítězem se stala finská posádka Esapekka Lappi – Janne Ferm.

Vyhráli čtyři rychlostní zkoušky z osmi a s náskokem 49.1 sekundy se stali vítězi rallye před českou posádkou Jan Sýkora – Martina Škardová, kteří se svým Fordem Fiesta R5 vyhráli dvě RZ. Sýkora se Škardovou slavili nejen celkové druhé místo, ale hlavně vítězství v závodě Timeseal Mistrovství České republiky ve sprintrally.

Celkové třetí místo vybojovala díky skvěle zajeté poslední rychlostní zkoušce německá posádka Matthias Kahle – Christian Doerr se Škodou Fabia WRC.

Na pačejovské rallye startoval s vysokými cíli v českém mistrovství i Roman Odložilík s Martinem Turečkem na Citroenu Xsara WRC. Ti vyhráli RZ1, ale museli po havárii v RZ2, která se naštěstí obešla bez zranění, odstoupit ze závodu.

Letošní Agropu nedokončilo z více jak stovky závodníků 33, ať už kvůli havárii, technickým problémům nebo diskvalifikaci. Nejhůře dopadla posádka Michal Hylán – Jiří Kulštejn, která měla v RZ2 vážnou nehodu, u které museli zasahovat záchranáři a pro zraněného řidiče musel přiletět záchranářský vrtulník. Druhá erzeta byla proto zrušena, ale v závodě se normálně pokračovalo.

Do cíle nedojel ani zpěvák Daniel Landa, který se připravuje na závod v Německu. "Nejdříve jsme měli blbé gumy a když jsme je vyměnili a vypadalo to, že je všechno v pořádku, tak jsme zachybovali a ztratili pár vteřin. A pak už jsme nenastartovali,"sdělil Deníku po odstoupení Daniel Landa.

VÝSLEDKY XXXIV. EPLcond Rally AGROPA

Celkově: 1. Esapekka Lappi – Janne Ferm (Škoda Fabia S2000), 2. Jan Sýkora – Martina Škardová (Ford Fiesta R5), +49,1 s, 3. Matthias Kahle – Christian Doerr (Škoda Fabia WRC 13), +1:12.9 min.

Mistrovství České republiky ve sprintrally: 1. Jan Sýkora – Martina Škardová (Ford Fiesta R5), 2. 4 Miroslav Jakeš – Jaroslav Novák (Mitsubishi Lancer Evo IX 3), 3. Karel Trněný – Václav Pritzl (Škoda Fabia WRC )

Mistrovství ČR v rally historických automobilů: 1. Jiří Kalista – Michal Šofr (Subaru Legacy RS D4), 2. Jiří Káňa – Martina Kalistová (Ford Sierra RS Cosworth D4), 3. Jiří Navrátil / Vít Kouřil (Ford Sierra RS Cosworth)

Pohár České republiky v rally: 1.Jiří Kašpar – Daniel Kabourek (Škoda Octavia SA/3), 2. Petr Šimurda – Milan Dlouhý (Škoda 130 LR V1), 3. Tomáš Macháček – Jiří Nedbal (Honda Civic Vti ).