Žáci šestých až devátých tříd na ZŠ Klatovy, Plánická ulice měli totiž možnost předvést své kuchařské umění. Už poosmé se tam konala soutěž Vaření je hra.

„V letošním roce se zúčastnilo nejvíce šesťáků, kterých bylo 27 párů, což nás překvapilo. Šesté třídy mají za úkol připravit jednohubky, sedmé obložené chlebíčky, osmé zeleninové saláty a deváté pokrm z kuřecího masa s přílohou. Je to vyloženě na dětech, jaký recept si vyberou. Porota, která je složená z učitelů i žáků, celé vaření posuzuje a poté ochutnává,“ informovala organizátorka soutěže Danuše Hrubá.

Mezi kuchaři byli i kluci, aby dokázali, že i oni umí vařit. „Děláme roládu z kuřecího masa, slaniny, párků a míchaných vajíček. Jako přílohu jsme zvolili brambory a zeleninovou oblohu. Přiznávám, že doma moc nevařím. Sem jsme si přišli zasoutěžit, ale i užít zábavu,“ sdělil Luboš Tůma z deváté třídy, který vařil společně s Pavlem Brejchou. Této soutěže se účastní už od šesté třídy.

Děvčata se přiznala, že se kuchyni raději vyhýbají. „Občas mamině pomáhám v kuchyni. Umím spíše takové ty základy, nic obtížného. Dnes děláme lívance naslano a k tomu kuřecí maso naložené v marinádě se sosem a zeleninou. Jsme v téhle soutěži poprvé, protože nás k tomu přiměla paní učitelka,“ prozradila Štěpánka Kreuzerová.

„Já moc doma nevařím, někdy pomůžu, ale málokdy, moc mě to nebaví. Tady je sranda a kvůli tomu jsme sem také šly, že se tady zasmějeme, což se nám splnilo,“ řekla Michaela Čardová.