„Bylo po páté hodině odpoledne. Udělaly se mraky, byl slyšet hukot, pak najednou bylo ticho a během pěti minut zase hukot. Z nebe padaly kusy ledu, některé měly odhadem až pět centimetrů v průměru. Trvalo to tak sedm až osm minut, pak ještě asi čtvrt hodiny padaly menší krupky, veliké jako nehet," popsal Deníku bouři Michal Bláha z Myslíva, který přišel o celou úrodu. „Rozmlátilo to skleník, stromy jsou doslova oholené, spadla jablka, meruňky. Umlácena je mrkev, brambory, prostě vše," posteskl si Bláha.

Kroupy byly jen lokální záležitostí, většinu regionu potrápil především silný vítr spojený s prudkým deštěm. „Během nedělní večerní bouře jsme měli v okrese Klatovy 52 výjezdů, v akci byli profesionální i dobrovolní hasiči. Zasahovali jsme především u popadaných stromů nebo větví. Naštěstí nebyl nikdo zraněn ani jsme nemuseli nikoho evakuovat. Ani vodu jsme nečerpali, nebyl ani žádný velký požár," zbilancoval události velitel hasičské stanice Klatovy Miroslav Marek.

V Sušici, Rejštejně i jinde spadly během bouře stromy či velké větve na auta. „Způsobeny takto byly i dvě nehody. Mezi Kokšínem a Dehtínem se rozlomil ovocný strom a spadl na projíždějící vozidlo Peugeot 206, na komunikaci ve směru na Ostřetice upadla větev na osobní vozidlo Opel Omega. Obě nehody se obešly bez zranění osob," uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Stromy padaly nejen na auta. „U vlakového nádraží Českých drah v Alžbětíně vzrostlý strom padl na domek – prodejní stánek, který značně poškodil, a zasahoval i do kolejiště," uvedl železnorudský hasič Filip Brož

„Byla to výjimečná, velmi silná bouřka. Na Klatovsku se bez proudu ocitly tisíce lidí, v Sušici dokonce vypadlo ve 23.11 hodin celé trafo. Klatovsko ale mělo štěstí, že tam bouře přišla nejdříve, a tak se tam už většinu problémů podařilo odstranit. Mnohem hůře jsou na tom například Domažlicko či Rokycansko," řekl Deníku v pondělí v 11 hodin mluvčí skupiny ČEZ Martin Sobotka.
Podle meteorologů foukal v kraji vítr v nárazech místy i více než stokilometrovou rychlostí.