„Na festivalu Hrady CZ jsme podruhé, poprvé jsme byli na Kunětické hoře. UDG byli fajn a těšíme se i na Fixu. Dcerám se líbila kapela Mirai, ale z půlky jsme ji zaspali, protože pršelo," sdělili Horovi z Kladna.

„Favority jsou pro nás kapely Vypsaná Fixa a Rybičky 48. Těšíme se, až uslyšíme naší svatební píseň Ženy od Rybiček,“ shodli se manželé Veronika a František Kabele z Přeštic.

Zdroj: Zuzana Němejcová

Na Rybičky 48, které začaly hrát půl hodiny před půlnocí, přijel i Karel Petr z Újezdu u Plánice a prozradil, že se mu líbil i podvečerní koncert UDG.

Festival Hrady CZ ve Švihově 2022.
Hrady CZ ve Švihově odstartovaly, maskám kraloval obrovský černý vlk

Trautenberky a Divokého Billa si užil i Roupovák Radek Šobr. „Překvapilo mě, že je tu málo lidí, oproti minulým ročníkům,“ řekl.

Na festivalu nemohli chybět ani zástupci záchranných složek. „Jezdíme sem asi šest nebo sedm let, naší povinností je požární dozor a také vozíme vodu do kempu," objasnil zástupce velitele JSDH Chlumčany, Martin Bolda.

Špičky české a slovenské hudební scény vystoupí na významných českých a moravských historických památkách postupně v osmi různých krajích České republiky. Letos si příznivci Hradů CZ mohou užít festival ještě v těchto termínech: Rožmberk nad Vltavou je v plánu na 5. - 6. srpna, Veveří 12. - 13. srpna, Hradec nad Moravicí 19. - 20. srpna, Bouzov 26. - 27. srpna a Bezděz 2. - 3.září.