Dramaturgie festivalu je výhradně zaměřená na české a slovenské interprety. Program je na všech zastávkách identický s výjimkou hradu Veveří, na němž jako na jediném vystoupí kapela Čechomor. Fanoušci festivalu tak budou moci napříč Českou republikou zhlédnout kapely Mig 21, Vypsaná fixa, UDG nebo Jelen, punkovou scénu zastoupí Visací zámek, tanz-metal klatovská kapela Trautenberk, dále zavítají na festival slovenští Horkýže Slíže nebo The Agony. Zcela poprvé na festivalu Hrady CZ zahrají nové talenty, jako indie-popová kapela Brixtn, Fast Food Orchestra, zpěvák a producent Marcell, Fiedlerski nebo šumperská sestava Byt číslo 4. Návštěvníky hradního festivalu roztančí i Gaia Mesiah a na Bouzově Mother’s Angels. „Letos exkluzivně naposledy zahraje v původní sestavě s Davidem Kollerem skupina Lucie, o jejíž vystoupení jsme navíc usilovali mnoho let. Lucie totiž ani na jiných hudebních festivalech za svou éru téměř nehrála. Osm vystoupení na letošních Hradech tak považujeme za obrovskou kulturní událost a je pro nás čest se na ní podílet,“ shodují se organizátoři festivalu Hrady CZ Michal Šesták a Viktor Souček.

Současné parkovací automaty v Klatovech.
V Klatovech se mění parkovací automaty, platit už se nebude muset jen mincemi

Festival Hrady CZ vyslyšel přání návštěvníků a nabídne letos zcela poprvé zvýšený komfort v podobě zastřešených ploch se sezením v duchu hesla „na festival jako do restaurace“. Koncerty se opět odehrají na dvou pódiích. V rámci doprovodného programu se budou fanoušci moci zúčastnit pátečních hradních karnevalů s hodnotnými cenami – každý, kdo přijde v masce, dostane dárek a nejlepší masky budou oceněny a vyhlášeny moderátorem přímo na festivalovém pódiu. Díky partnerství s Národním památkovým ústavem bude možné vždy v ceně sobotní vstupenky na festival navštívit prohlídkové okruhy hradu. Chybět nebudou ani různé nabídky kempů.

Na festivalu Hrady CZ ve Švihově 26. – 27. vystoupí (jde o abecední seznam, nikoliv o pořadí, jak kapely vystoupí):

  • pátek - Daniel Landa, Horkýže Slíže, Mig 21, The Agony, Trautenberk, Visací zámek
  • sobota - Brixtn, Byt číslo 4, Fast Food Orchestra, Gaia Mesiah, Chinaski, Jelen, Lucie, Marcell, fiedlerski, UDG, Vypsaná fixa