Uvede přitom české kapely a projekty oceňované nejen u nás, ale i v zahraničí. Představí také dva vylosované hudební projekty z červnového workshopu Artist Academy pro začínající hudebníky, kterými jsou kapely Her Nature a Nevergreen.

Třetí ročník festivalu bude letos laděn více alternativně. „Nádvoří DEPO2015 ožije energickou hudbou vyhledávaného producenta Igora Ochepovského či živě hranou elektronikou dua Bratři, kteří reprezentovali zemi na mnoha zahraničních prestižních přehlídkách. Zavítají také nominanti evropské hudební soutěže Eurovision Song Contest The Valentines, hudebními publicisty opěvovaní alternativní Kalle spolu s vítězi talentové soutěže Karlovarského kraje The Sidewaves a zcestovalí moderní rockoví psychedelici Acid Row a Lambda. Pro každé ucho jsme našli něco úchvatného,” říká o programu dramaturg Ricardo Delfino, hudební publicista a zakladatel karlovarského festivalu Top RoofTop.

„Volba letošních interpretů se snaží více akceptovat ducha prostoru DEPO2015, kde se koncerty odehrávají, a zároveň je to příjemná alternativa ke komerčnějším vystoupením, které se v létě v Plzni odehrají v rámci jiných akcí a koncertů,“ doplňuje Delfina Barbora Krákorová.

Na scéně na náměstí Míru vrcholí v těchto dnech večerní zkoušky komedie Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho, která je letošní novinkou festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem. Na snímku Milan Šteindler a Diana Toniková.
Hlavní program Divadelního léta začne v sobotu premiérou legendární komedie

Mimo hudební produkci bude DEPOvLETU zpestřeno také gastronomií. Představí se barmanský výběr koktejlů a každý večer bude připraven bar s grilem. Tradičně nebude chybět také vsuvka v podobě vystoupení stand up comedy Na stojáka. Tentokrát do Plzně 20. července zavítají Ester Kočičková, Dominik Heřman Lev a Petr Vydra.

Celý festival je pro návštěvníky přístupný zdarma, mimo vystoupení Na stojáka, na které si mohou návštěvníci koupit vstupenku v předprodeji na Gooutu nebo Plzeňské vstupence.