Muž v restauracích projedl a propil přes devět tisícPoprvé se o slovo přihlásil již 6. prosince, kdy si v jedné z restaurací na Lochotíně objednal jídlo a pití za 851 korun a nezaplatil. Podobný scénář během následujících měsíců zopakoval ještě desetkrát.

„V restauraci v centru Plzně nezaplatil kolem desáté večer útratu za více jak patnáct stovek," přibližuje policejní mluvčí Hana Štefflová případ, kdy si muž dopřál nejvíc. Téměř v každém z podniků si nechal nanosit občerstvení za více jak pět stovek, třikrát částka přesáhla tisícovku. Celková škoda se vyšplhala na 9251 Kč.

Jedna z nezaplacených účtenek„Přišel docela slušně vypadající muž a objednal si biftek, pivo a cigarety. Pak si objednal ještě jedno jídlo a dezert, že prý má ještě hlad. Zval nás na panáka, což jsme odmítli. Když mi po třech pivech začínal usínat u stolu, šla jsem ho poprosit o zaplacení. Chvilku se snažil najít peněženku, ale pak přiznal, že peníze nemá," popisuje chování muže servírka z jedné z postižených restaurací. Na pána obsluha zavolala policisty, kteří si pro něj přijeli. „Prý muže už znají a odvezli si ho," dodala. Útratu samozřejmě nikdo nezaplatil.

„Jednání se dopustil opakovaně s vědomím, že nemá dostatečné finanční prostředky na vzniklou útratu, a způsobil tak na cizím majetku škodu," shrnula počínání fikaného čtyřicátníka mluvčí.

Muž je momentálně ve vazbě, za podvod mu hrozí až dva roky za mřížemi.